[toc]

Apple’ın iPhone X tercihi, bu sene en çok konuşulan tercihler arasında yer aldı. Öyle ki iPhone X akıllı telefonlarında marka ilk defa OLED ekran kullandı. OLED ekran kullanan Apple, tek değişikliği bununla sunmadı. Face ID, daha geniş bir ekran alanı, birçok firma tarafından denenen çentik bölümü gibi yenilikler denendi. Fakat bunun dışında en büyük sorun yeni serinin fiyatı olmuştu.

1000 dolar gibi iPhone için bile rekor olan bir seviyeye çıkan iPhone X, haliyle istenen oranda satış elde edemedi. İşte yeni gelecek iPhone modellerinin fiyatı konusunda değişikliklerle beraber geleceği ve aynı hatanın yapılmayacağı belirtiliyor.

Yeni iPhone X Modellerinin Fiyatı Düşecek

Gelen son bilgilere göre iPhone X türevi olarak gelecek olan yeni iPhone modellerinde de fiyat konusunda önemli gelişmeler yaşanacak. 5.8 inç ekranlı ilk model yine OLED ekran kullanacak ve bu yeni iPhone X modeli olacak. Bu modelin fiyatının ise en az %10 daha az olması bekleniyor. Aynı şekilde Plus modeli olarak yine OLED ekranlı bir model daha sunulacak ve bu modelde 6.5 inç ekrana sahip olacak. Fiyatın yine aşağı seviyede olduğunu göreceğiz.

6.1 inçlik yeni iPhone

Fiyat konusunda en büyük adım ise LCD ekranlı 6.1 inç iPhone modelinde atılacak. Bu modelde daha düşük sistem özelliklerine yer verilecek. Düşük sistem özellikleri ve LCD ekran ise akıllı telefonların fiyatının %20-30 daha aşağıda olmasını sağlayacak.

Bu şekilde Apple’ın daha çok iPhone modeli satmayı planladığı belirtiliyor. Yeni modellerin tanıtımının ne zaman yapılacağı konusunda bir bilgi bulunmuyor. Bunun için detaylar geldikçe paylaşmaya devam edeceğiz.

İlginizi Çekebilir: iPhone SE 2 Ne Zaman Tanıtılacak? Son Bilgiler!

İLGİLİ HABER:  6.1 inç iPhone için Yeni Raporlar Ortaya Çıktı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?