Yeni iPhone Modellerinde Daha Hızlı Şarj Desteği Geliyor

0
106
2018 iPhone

Akıllı telefonlar içerisinde en çok dikkat çeken seriler arasında yer alan iPhone serisi kısa süre sonra yenilenecek. Apple’ın muhtemelen Eylül ayında en az 3 yeni model tanıtması bekleniyor. Böylelikle serinin gidişatı da değişmiş olacak. Öyle ki yeni iPhone modellerinde yer alacağı iddia edilen özellikler, şimdiden dikkatleri üzerine çeken modellerin geleceğinin en büyük kanıtı olarak gösterilebilir. Hem tasarımı hem de özellikleriyle eski iPhone modellerinin çok daha önünde olacağı iddia edilen yeni akıllı telefonlar için sürekli olarak iddialarda gelmeye devam ediyor. Son olarak telefonların hızlı şarj sistemlerinin değişeceği bilgisi verildi.

Yeni iPhone Modeli için Özel Şarj Sistemi

Rosenblatt Securities analistlerinden biri olan ve daha önce Apple konusunda yaptığı tahminlerle tanınan Jun Zhang tarafından gelen açıklamalara göre yeni iPhone modellerinin içerisinde yeni bir hızlı şarj sistemi kullanılacak.

2018 iPhone

Mevcut telefonlarda kullanılan 5V 2A sisteminin değiştirileceği ve bunun yerine 5V 3A sistemine geçileceği belirtiliyor. Ayrıca bazı modellerin 9V 2A sistemini de kullanacağı ve böylelikle telefonların çok daha hızlı bir şekilde şarj olacağının belirtildiğini de ekleyelim.

Tedarikçisini de değiştireceği belirtilen Apple’ın, özellikle 6.1 inç LCD iPhone modeli için farklı çözümler sunacağı görülüyor. iPhone 8 modellerinde kullanılmaya başlayan hızlı şarj sistemlerine göre çok daha başarılı bir sistem olarak belirtebileceğimiz yeni teknolojinin, hemen hemen tüm yeni modellerde karşımıza çıkmasını bekliyoruz. Bunlar için tanıtımı beklemek şart ancak gelen her iddia 2018 iPhone modellerinin biraz daha iyi bir model olacağını gösteriyor. Bakalım konuştuğumuz bu değişikliklerin kaçını görmek mümkün olacak?

İlginizi Çekebilir: Siri için Dünya Kupası Güncellemesi

İLGİLİ HABER:  Çentiksiz iPhone Modelleri Geliyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?