Yeni iPhone Modellerinde 5G Olmayacak

0
188
5G destekli iPhone

Akıllı telefonlarda sunulan bağlantı teknolojileri çok hızlı bir şekilde gelişmeye devam ediyor. Son olarak bu konuda 5G destekli akıllı telefonları görmeye başladık. LG, Samsung, Huawei gibi markalar ilk 5G akıllı telefon örneklerini de sunmaya başladılar. Bir yandan sürekli bu konuda yeni markaların adımlar attığını görüyoruz ancak bir yandan da teknoloji devlerinin 5G konusunda henüz hazır olmadıkları bilgileri geliyor. Bu konuda henüz hazır olmadığı belirtilen firmalardan birisi de Apple olarak lanse ediliyor. Aslında 2019 iPhone modellerinde 5G teknolojisini sunması beklenen markanın işleri biraz geciktireceği ortaya çıktı.

5G Destekli Modeller için 2 Sene Var

5G destekli iPhone modellerinin gecikeceğinin ortaya çıkmasını sağlayan Intel tarafından yapılan açıklama oldu. Bilindiği üzere Qualcomm ile Apple arasında süre gelen bir patent krizi var.

Hala devam eden patent sorunları nedeniyle iki firma arasındaki anlaşmalarda son bulmuştu. Haliyle markanın bundan sonraki dönemde de Intel kullanmaya devam edeceği belirtiliyor. 5G destekli modemler için ise Intel’in elini hızlı tutmayacağından söz ediliyor.

5G destekli iPhone

Buna göre marka 5G destekli modemlerine 2020 yılında başlayacak. Snapdragon X55 modem serisiyle yarışacak olan Intel modemlerinin 2020 yılında üretilecek olması 5G destekli iPhone modellerinin 2020 yılından önce gelmeyeceğini gösteriyor. Daha önce de bu konuda bazı bilgiler paylaşılmıştı. Son raporlar ise yeni akıllı telefonların durumunu netlemiş oldu.

iPhone XI akıllı telefonları için beklentiler ise suya düşmüş gibi duruyor. Bu durum yarışta Apple’ı ne kadar etkiler sorusunun cevabı ise basit. Şu an kullanıcıların 5G ile 4,5G desteği konusunda farkı çok önemsediğini düşünmüyoruz. Haliyle önemli bir kriterden söz etmiyoruz demek daha doğru olacaktır.

İLGİLİ HABER:  iOS Google Assistant Değişiyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?