Yeni iPhone Modelleri için Şok İddialar Var

0
67
temassız ekran iPhone

iPhone X akıllı telefonlarının satışa çıkması, iPhone modellerinin değişime başlamasını sağladı. İlk defa OLED ekran kullanılmasının yanı sıra iPhone X akıllı telefonlarında ilk defa çentik alanı adı verilen alan kullanılmıştı. Başta sevilmemiş olsa da çentik alanı birçok yeni Android modellerinde taklit edildi. Hatta son amiral gemisi modellerinde bile böyle bir kullanıma gidildiğini gördük. Kısacası iPhone X ile yapılan değişiklikler sektörde bir yer etmeyi başardı. Şimdi ise yeni iPhone modellerine benzeri bir durumun gerçekleşeceği ve Apple’ın yine ilklere imza atacağı belirtiliyor.

Temassız Kullanılan iPhone Geliyor

Ortaya çıkan yeni raporlara göre Apple, bu kez temassız kontrol edilebilecek bir iPhone modeli üzerinde çalışıyor. Kavisli ekran kullanacağı ve kullanıcıların ekrana değmeden kontrol sağlayabilecekleri belirtiliyor. Aslında bu teknoloji daha önce kullanılmış bir teknoloji olarak karşımıza çıkıyor.

temassız ekran iPhone

Galaxy S serilerinde kullanılan ve belli başlı alanlarda parmağınızı ekrana yaklaştırmanızla kontrol sağlayabildiğiniz teknoloji, o dönem çok fazla tutulmamış ve devamı gelmemişti. Apple’ın ise yeni iPhone modellerinde bu sistemi çok daha gelişmiş bir şekilde kullanıma sunacağı belirtiliyor.

Tek bir menüde ya da tek bir uygulama için değil, tüm kullanımın bu şekilde olacağı belirtilen yeni iPhone modelleri için ARGE sürecinin başladığı bilgisinin verildiğini ekleyelim. Çok daha gelişmiş bir sistem ve ekrana dokunmadan kontrol düzenini standart kullanıma sunacak olan markanın, bu yıl tanıtılacak iPhone modellerinde değil ancak önümüzdeki sene gelecek olan iPhone modellerinde yeni teknolojilerini kullanıma sunacağı belirtiliyor. Ekranlar konusunda bir ilke imza atacak olan Apple’ın yeni iPhone modellerine ilişkin detaylar gelmeye devam ettikçe, bilgileri sitemizden paylaşmaya devam edeceğiz.

İlginizi Çekebilir: iOS 11.4 Public Beta Yayınlandı! Nasıl Yüklenir?

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?