Yeni iPhone Modelleri için Ekran Boyutları Belli Oldu

0
847
iPhone XI

Akıllı telefon dünyasında dengeler değişmeye başladı. Bu alanda yeni yeni yükselen yıldızlar var. Huawei bunun en büyük örneği. Önce Apple’ın önüne geçen marka, şu sıralar Samsung ile yarışıyor. Dengelerin değişmeye başladığı sektörde dev markalarda önlemler almaya başladı. Bu markalardan birisi de tabii ki Apple. Akıllı telefonları için önemli değişikliklere gitmesi beklenen markanın, iPhone XI modelleri için detaylarda gelmeye devam ediyor. Bu yeni modellerin ekran boyutlarının belli olduğu iddia edildi.

Yeni iPhone Modellerinin Ekran Boyutu Nasıl Olacak?

Yeni akıllı telefonların ekran boyutları için bilgiyi veren Apple tedarikçileri oldu. Apple’a oldukça yakın olduğu ve üretim konusunda önemli bir yere sahip olan Çinli tedarikçiler tarafından gelen bilgilere göre 3 yeni akıllı telefon sunulacak.

Yine 3 model tanıtacak olan Apple’ın en geniş ekranlı telefonunun 6.67 inç olacağı açıklandı. Tedarikçiler tarafından gelen bilgiye bakacak olursak, iPhone Xs Max akıllı telefonlarının unvanını yeni model alacak ve şu ana kadar üretilmiş en geniş ekranlı iPhone akıllı telefonu olacak. 6.67 inçlik ekran sunacak modelin OLED paneller gelmesi bekleniyor.

iPhone XI

Bir diğer model ise 6.06 inçlik ekran sunacak. Yine bu modelin de mevcut iPhone Xs akıllı telefonları için yeni versiyon olarak sunulacağı iddiası var ve yine bu modelin de OLED ekran sunması beklentiler arasında. Her iki modelinde OLED ekranlı olması bekleniyor ve bir modelin de LCD ekranlı olacağı bilgisi var.

LCD ekranlı olarak gelecek olan akıllı telefonun ekran kısmında ise 5.42 inçlik bir panele yer verileceği bilgisi var. Bu modelinde iPhone 8 serisinin devamını getirecek olan seri olarak öne çıkması bekleniyor. Tek LCD ekranlı temsilci de bu model olacak.

Şu an için verilen bu bilgiler teyit edilmiş bilgiler değil. Bakalım daha ne gibi detaylar ortaya çıkacak ve tedarikçiler için yeni adımlar neler olacak?

İLGİLİ HABER:  iPhone 8 İçin Yeni Özellik İddiası

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?