Akıllı telefon dünyasının en iyi modellerinden biri olarak gelmesi beklenen 2018 iPhone modelleri için kısa süre sonra güncelleme yapılacak gibi duruyor. Geçtiğimiz hafta telefonların kalıplarının ortaya çıktığını görmüştük.

Tasarım kısmında nasıl bir yapı sunulacağı konusunda detayları gösteren paylaşımların hemen ardından yeni akıllı telefon modelleri için hazırlanmış olan özel bir konsept videosu ortaya çıktı.

Hazırlanan video yeni akıllı telefonlar için beklenen tasarımı ortaya çıkarmıyor. Öyle ki bu videoyla beraber yeni akıllı telefon modellerinde 9 kamera bulunacağı konusunda bilgiler paylaşılmıştı. 9 kameranın bulunduğu bir akıllı telefon sunulması pek beklenen bir durum değil.

iPhone XI Patent Görselleri

Hazırlanan videoya göre yeni akıllı telefonların arka kısımda tam olarak 7 adet kamera sunduğunu görmek mümkün olacak. Ark kısımda 7 adet kameranın bulunduğunu göreceğiz. Kameralar asimetrik olarak yerleştirilecek. Diğer modellerden farklı olarak üst üste iki sıra şekilde sunulmuş olan kameraları görmemiz mümkün olacak. Tabii ki yeni akıllı telefonlar için beklenen durum bu değil.

Arka kısımda sadece 3 arka kameranın yer alması bekleniyor. 7 arka kameralı bir akıllı telefon sunulmasının yerine 3 kameralı bir akıllı telefon sunulacağı neredeyse kesin gibi duruyor. Bunun dışında herhangi bir tasarım farkının olmadığını, en azından arka kapak kısmı için olmadığını belirtebiliriz. Asıl değişikliğin yapıldığı bölüm ön tasarım kısmı olacak.

Ön tasarım kısmında ekrana gömülü olarak gelecek çift kameranın dışında herhangi bir çentik alanının bulunmayacağını söylemek yanlış olmaz. Muhtemelen bu konsept çalışmasına göre değerlendirecek olursak yeni akıllı telefonların tasarımı kısmında çok farklı bir yapıya sahip olduğunu göreceğiz. Yine aynı konsept çalışmasına göre baktığımız zaman Face ID teknolojisinin de kullanılmadığını görmek mümkün olacak.

İlginizi Çekebilir: SteamLink App Store için Yayınlandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?