Yeni iPhone için USB-C Müjdesi

0
272

Apple’ın iPhone’u yenileme zamanı geliyor. Eylül ayı içerisinde yeni modeller için yenileme yapıldığını görmek mümkün olacak. Bu kez gelecek olan serilerden ise hem tasarım anlamında hem de sistem özellikleri anlamında bazı değişiklikler bekleniyor. Tasarım kısmında yapılacak olan değişikliklerin bağlantı sistemlerini de değiştirmesi gündemde. Buna göre yeni iPhone modellerinde USB-C bağlantısı görebiliriz. Hemen Mac Otakara tarafından yapılan açıklamaya ve yeni modeller için beklentilere geçelim.

USB-C Bağlantısı Desteklenecek

En önemli iddia, yeni seriyle beraber USB-C bağlantısının desteklenecek olması. Lightning bağlantısından farklı olarak USB-C bağlantısı sayesinde, doğrudan hızlı şarj desteği sunulmuş olacak. Daha hızlı şarj imkanı sunulmasının yanında, hızlı şarj için dönüştürücü kablo kullanımı gibi sıkıntılarda ortadan kalkmış olacak.

Şimdilik yeni iPhone modellerinin bağlantılarında değişiklikler olmasını bekliyoruz ve Mac Otokara tarafından yapılan açıklamalarda bunu doğruladı. Fakat tek değişiklik bu olmayacak. Kablosuz şarj kısmında da değişiklikler göreceğiz. Yeni modellerin kablosuz ters şarj özelliği olması bekleniyor.

USB-C bağlantısı

Kablosuz şarj destekleyen cihazları yeni iPhone modelleriyle şarj etmenize olanak sağlayan teknoloji, gecikmiş ancak olması gereken detaylardan bir tanesi. Şarj konusunda bu şekilde değişiklikler gelmesini bekliyoruz.

Yeni nesil teknolojileri yakalayacak olan iPhone XI akıllı telefonlarının tanıtımından sonra tüm sistemler için net bilgileri elde etmek şansını elde edeceğiz. Şu an için gelen bilgileri ve sızıntıları sitemiz üzerinden aktarmaya devam edeceğiz.

İlginizi Çekebilir: iPad Pro için Alternatif Kalem Destekleri Geliyor

İLGİLİ HABER:  iOS 11.3.1 jailbreak Yayınlandı Mı? Yüklenebilir Mi?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?