Apple’ın “iPhone 6s” ve “iPhone 6s Plus” olarak anılan iki yeni iPhone’unun bu sonbaharda gelmesi bekleniyor. Peki yeni gelecek iPhone’lar hakkında neler biliyoruz? Sizler için derledik.

Aynı ekran , Force Touch için daha kalın gövde

Force Touch teknolojisi ile daha fazla dokunma özelliği ve el yazısı özelliği kullanılır hale gelecek. Ekran çözünürlükleri mevcut modelleri ile aynı kalacaktır; 4.7 inç ve 5.5 inç.

‘iPhone 6s’ söylentileri

Eylül 2015 lansmanı
4.7 “& 5.5” boyutları
Force Touch
Geliştirilmiş kameralar ve işlemci
Altın Gül rengi

Yeni işlemci ve kamera,aynı depolama kapasiteleri

Depolama seçenekleri muhtemelen 16, 64 ve 128 GB olarak kalacak.Yükseltilmiş 2 GB LPDDR4 RAM, A9 işlemci kullanılacaktır.

Mevcut iPhone modellerinin ön kamerası sadece 1.2 megapiksel ve 720p HD video kaydı yapabiliyor. Gelecek nesil iPhone modelerinde ön kameranın gücü yazılımsal ve donanımsal olarak arttırılacağa benziyor. Özellikle selfie (özçekim) bu kadar popüler hale gelmişken Apple’ın bunu yapması beklenenler arasında.

Söylentilere göre yeni nesil iPhone 6s içerisinde kullanılacak olan kamera 12 megapiksel çözünürlükle birlikte gelebilir. Bu kamerayı diğerlerinden ayıran özellik ise RGBW sensörü ile birlikte düşük ışıklı ortamda da kaliteli fotoğraf imkanı sunması.

Yeni Altın Gül Rengi

Apple Watch Edition’la müşterilerini gerçek altınla tanıştıran Apple’ın, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ta Rose Gold altın rengini veya doğrudan altın kaplama bir model eklemesini bekleniyor.

Apple 2014 yılında 192 milyon adetin üzerinde iPhone sevkiyatı gerçekleştirdi. 2015 yılında, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ında desteği ile 230 ile 240 milyon aralığında iPhone sevkiyatı planlanıyor.

Apple bu denli yüksek sevkiyatı Foxconn, Pegatron, Largan Precision, Catcher Technology, Foxlink Technology, General Interface Solution (GIS), Zhen Ding Technology ve Flexium Interconnect gibi başarılı tedarikçileri ile birlikte sağlayacak.

İLGİLİ HABER:  Çevreci Apple

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?