Yeni iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Max Nasıl Kurulur?

0
341
iPhone 11 ilk kurulum

Yeni iPhone 11 akıllı telefonlarını tercih ettiğiniz zaman, ilk nokta telefonun kurulumunun nasıl yapılacağını öğrenmek olacak. İlk defa bir iPhone modeli tercih etmiş olabilirsiniz ya da eski tip Touch ID kullanan iPhone modellerinden ilk defa yeni modele geçmiş olabilirsiniz. Bu durumda olan kullanıcılar için iPhone 11 ilk kurulumu yapma aşamalarından söz edeceğiz.

iPhone 11 İlk Kurulum Seçenekleri

Yeni iPhone akıllı telefonunuzu ayarlarken 3 farklı yolu seçmeniz mümkün. Bu seçenekler şöyle:

Yeni Olarak Ayarla: Her ayarı, her şeyi sıfırdan başlatmak için kullanılan ayardır. Bu ayar daha önce iPhone kullanmamış, Apple hesabı olmayan ya da her şeye sıfırdan başlamak isteyen Apple kullanıcıları için geçerli bir ayardır.

Önceki iPhone, iPad ya da iPod Touch Yedeğini Yükleme: Çevrimiçi olarak iCloud ile veya iTunes ile yedeklerinizi yeni cihazınıza aktarabilirsiniz. Tüm verileriniz ve yedeklerinizi yeni cihaza aktarmış olacaksınız.

Android Cihazdan Verileri İçeri Aktarma: Apple’ın Android kullanıcılar için sunmuş olduğu bir Google Play uygulaması var. Bu şekilde eski Android cihaz verilerini yeni akıllı telefonlara aktarabilirsiniz.

İlk Kutu Açılışı – iPhone 11 Nasıl Ayarlanır?

Yeni iPhone akıllı telefonunu açtığınız zaman, ilk olarak ekranda dil seçimlerini göreceksiniz. “Merhaba” ifadesinin yer aldığı ekranda, yükleme yapmak istediğiniz dili seçin.

iPhone 11

 • Başlamak için kaydırmak için dokun düğmesine basın.
 • Dilinizi seçin.
 • Ülkenizi veya bölgenizi seçin.
 • Bir Wi-Fi ağı seçin. Eğer Wi-Fi ağına hemen bağlanmak istemiyorsanız bunu sonrasında da ayarlayabilirsiniz. Bunun yerine Hücresel veri seçeneği seçilebilir.
  • Bu noktada, yeni iPhone’unuzu başka bir iPhone ile aynı şifreyle ve ayarlarla kullanmak isteseniz, Otomatik Ayar’ı kullanmayı seçin. Yeni iPhone akıllı telefonunuzu manuel olarak ayarlamayı isterseniz aşağıdaki adımlara devam edin.
 • Apple’ın Veri ve Gizlilik bilgilerini okuduktan sonra “Devam” butonuna dokunun.
 • “Konum Hizmetlerini Etkinleştir’e” Şu an da konum sevişlerini etkinleştirmek istemiyorsanız da “Konum Servislerini Atla” seçeneğine tıklayın. Haritalar gibi bazı konum servislerinin manuel olarak etkinleştirilmesi de mümkün.

iPhone 11 ilk kurulum

 • “Yüz kilidi” ayarlamalarını yapın. Ekranda belirtilen yönergeleri uygulayarak yüz kilidi ayarlamasını yapın.
 • Bir parola oluşturun. Parola Seçeneklerine dokunarak standart altı haneli bir şifre ayarlamanız ya da özel bir şifre oluşturmanız mümkündür.

Verileri Başka Bir Telefondan Geri Yükleme veya Aktarma

Buraya kadar olan kısım iPhone 11 ilk kurulum kısmı oldu. Şimdi eski telefonunuzda yer alan verileri iPhone 11 telefonuna nasıl aktarırsınız konusuna bakacağız. Burada size bir yedekten geri yüklemek, yeni bir iPhone olarak ayarlamak veya Android’den veri taşımak seçenekleri sunulacak.

Bakınız: Eski iPhone modelinden yeni iPhone modeline veri aktarımı

iCloud veya iTunes Yedeğinden Geri Yükleme

Uygulamaları ve verileri iPhone 11 akıllı telefonlarına yüklemek için iki seçenek var. iCloud ve iTunes seçeneklerini kullanabilirsiniz. Hangisini seçeceğiniz eski iPhone yedeklemenizi nasıl yaptığınıza bağlı. Eğer iCloud üzerinden yedekleme yaptıysanız bu seçeneği kullanmanız gerekiyor.

Eğer cihazınızı bilgisayarınıza takıp iTunes üzerinden yedekleme yaptıysanız, yine verileri buradan yüklemeniz gerekiyor. Burada önemli olan eski iPhone telefonunuzu yedeklediğinizden emin olmak. Yedeklemenize göre iPhone’unuzu iCloud’dan veya iTunes’dan geri yüklemek isteyip istemediğinizi seçin.

Android Cihazdan Verileri iPhone Cihaza Aktarma

Android tabanlı bir işletim sisteminden geçiş yapıyorsanız, eski telefonunuzdan verileri iPhone 11 akıllı telefonlarına aktarmak isteyebilirsiniz. Bunun için Apple özel bir uygulama sunuyor. Android’den iOS’a Taşı (Move to iOS) uygulamasını Google Play Store üzerinden indirmeli ve verilerinizi yedeklemelisiniz. Android akıllı telefonlarınıza uygulamayı indirip yedeklemeniz yeterli oluyor.

Bakınız: Mote to iOS Uygulaması ile Yedekler Nasıl Aktarılır?

iPhone 11 Sıfırdan Kurulum

iPhone 11 ilk iPhone telefonunuzsa ve Android akıllı telefon verilerinizi de almak istemiyorsanız iPhone 11 yeni olarak kurma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için yapacaklarınız şöyle:

 • “Yeni iPhone Olarak Ayarla” seçeneğine tıklayın.

iPhone 11 ilk kurulum

 • Yeni bir Apple kimlik ve şifre bilgisi girin.
 • Apple Şartlar ve Koşullarını okuyun ve kabul edin.

iPhone 11 ilk kurulum

 • Otomatik güncelleme ayarlarınızı belirleyin.
 • iCloud için ayarlarınızı seçin.

iPhone 11 ilk kurulum

 • “Siri” ayarlarını yapın.
 • Uygulama çökme verilerinin Apple’a gönderilip gönderilmeyeceği konusunda seçiminizi yapın.

iPhone 11 ilk kurulum

 • Ekstra görsel erişebilirliği için ekran zom özelliğini açabilirsiniz. Ekran süresi gibi ayarları da bu kısımda yapmanız gerekiyor.
 • Başla seçeneğine dokunun.

Bu adımlarla iPhone 11 ilk kurulum gerçekleştirilmiş olacak. Kurulumu kendi ayarlarınıza göre özelleştirmeniz mümkün.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

CEVAP VER

Please enter your comment!

Please enter your name here