Yeni iPad’in Rakibi Surface Pro 5 Ortaya Çıktı

0
37

Tablet alanında son dönemde moda değişmeye başladı. Tablet teknolojileri ile ilk karşılaştığımız dönemlerde tabletler daha çok akıllı telefon özelliklerine yönelik olan cihazlardı. Akıllı telefonların 9-10 inç ekran boyutuna kadar ulaşmış ve akıllı telefonlara göre daha yüksek çözünürlük değeri veren seriler olarak karşımıza çıkan tablet teknolojiler tüm bunlardan sonra akıllı telefonların özelliklerinin çeşitlenmesi ile geri planda kalmaya başladı.

Artık akıllı telefonların da bu özellikleri barındırması ek olarak akıllı telefonlarda ekran boyutlarının da artması tabletler için adeta ölüm oldu. Durumu şöyle açıklayalım sektörde lider olan Apple’ın bile satışlarında tablet alanında %14 oranından daha fazla bir düşüş söz konusu.

Tablet Teknolojileri Değişiyor

Bu durum markaların tablet teknolojilerini de değiştirmeye başlamasına neden oldu. Artık tabletler daha çok ofis işlerine yönelik ve bilgisayarların yerini almaya başlayan cihazlar olarak değerlendirilmeye başlandı ki son dönemde tabletlerde bu şekilde geliştiriliyor.

Surface Pro 5

Bu durumun en büyük örneğini ise geçtiğimiz günlerde Apple’dan görmüştük. Teknoloji devi birkaç gün önce yayınlandı reklam filmleri ile tabletlerinin bilgisayarlardan üstün olduğunu vurgulamaya çalışmıştı. İşte bu yapının yeni seri tabletleri baştan aşağı değiştirmesi bekleniyor. İlk örnekleri de gördüğümüz modeller artık tablet alanında daha çok öne çıkıyor. Bunlardan birisi de Surface Pro serisi.

yeni tabletler

Dönem dönem iPad’i bile geride bırakan seri şimdilerde iPad 2017 için yeni bir rakip hazırlığı içerisinde de girmiş durumda. Geçtiğimiz günlerde Microsoft tarafından tüyoları verilen Surface Pro 5 ile devam edecek olan serinin yeni üyesi hakkında da ilk doğrulamalar geldi.

Surface Pro 5 İlk Kez Görüntülendi

Microsoft çalışanlarının hesaplarında görüntülenen Surface Pro 5 görselleri ile ortaya çıkan tabletlerde şimdilik hiçbir detay bulunmuyor. Sadece bir kalem ve klavyeli stant ile beraber yine bilgisayar serilerine rakip olması düşünülmeye başlayan Surface Pro 5 modelinin yeni iPad 2017 modeline ne derece rakip olabileceği de en çok gündeme gelen konular arasında.

Bir nevi çıkışı netlik kazanmış olan Surface Pro 5 tabletlerinin de Apple’ın yeni seri tabletlerinin de ne gibi özelliklere sahip olacağını ve kimin daha üstün olacağını tanıtımlarla beraber görmüş olacağız. Fakat kesin olan bir durum var yarış yine çok çetin geçecek.

Yazımızda bahsettiğimiz Apple’ın tablet reklamlarını aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

Bakınız: iPad Reklam Filmleri

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?