Yeni iPad Pro Tanıtım Tarihi Ortaya Çıktı

0
235

Yeni iPhone modellerinin tanıtımı Apple’ın gündem konularının başında geliyor. Yeni modellerin nasıl özellikleri olacağı ve bu modellerin nasıl bir tasarım kullanacağı konusunda birçok bilgi paylaşımı yapmıştık. Her ne kadar tanıtım Eylül ayında olsa da yeni akıllı telefon modellerinin tanıtımı öncesinde birçok özelliğinin kesinlik kazandığını söylemek yanlış olmayacaktır. Herkes 2018 iPhone modellerinin tanıtımını beklerken diğer yandan ise iPad Pro sürprizinin geleceği ortaya çıktı. Uzun bir süredir beklenen yeni iPad Pro modelleri için son gelen iddialar ise nasıl bir seri geleceğini ortaya çıkarmış durumda.

iPad Pro Ne Zaman Geliyor?

Son iddialara göre 3 yeni iPhone modeliyle beraber iki yeni iPad Pro modeli de tanıtılacak. İki yeni iPad modelinin özellikleri konusunda ise çok detaylı olmasa da bazı açıklamalar var. Bu açıklamalara göre yeni modellerin 12.9 inçlik ve 11 inçlik olarak gelmesi bekleniyor.

11 inçlik iPad modelinin uzun süredir beklenen iPhone X benzeri yeni tablet serisi olacağından söz ediliyor. Face ID sistemini kullanacak olan ve 10.5 inçlik tabletin yerini alacak olan bu modelin, kasa boyutunun sahip kalması ancak ekranın 11 inç seviyesine çıkması bekleniyor.

iPad Pro

Diğer sürpriz model ise 12.9 inçlik iPad Pro modeli olacak. Yine bu modelde Face ID teknolojisinin kullanılması bekleniyor. Her iki cihazında Apple Pencil desteğinin geliştirileceği ve yeni bir akıllı kalem ile beraber gelebilecekleri de iddialar arasında. 18 W hızlı şarj desteği de bulunacağı belirtilen iPad Pro tablet serilerinin yine tek arka kamera sunduğunu göreceğiz.

Tüm bu özelliklerle beraber iPad Pro serisinin Eylül ayında yapılacak iPhone tanıtımında ortaya çıkması bekleniyor. Tanıtım sonrasında daha fazla bilgi paylaşımı yapacağız. Muhtemelen yeni modellerin fiyat kısmında da çok önemli bir değişiklik görmeyeceğimizi ekleyelim.

İLGİLİ HABER:  iPhone veya iPad'den bilgisayara kablosuz veri(fotoğraf) aktarma

İlginizi Çekebilir: 16 Yaşındaki Genç Apple’ı Hackledi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?