Yeni iPad Pro İçin Hızlı Ekranın Yanında Apple Kalem Onaylandı

0
98

Daha çok eğitim öğretim sektörünü, şirketleri ve iş dünyasını elinin altına almak isteyen Apple iPad Pro modelini yeni nesilde profesyonelliğe taşıyor. Zaten hali hazırda sektörün en iyi tabletlerinden birisi olması haricinde ekran özelliklerini genişletip Stylus kalem ile birleştirerek üst düzeye çıkarmayı amaçlıyor. Onaylanan yeni nesil iPad Pro modeli birçok farklılıkla gelecek. Bloomberg tarafından yayınlanmış olan rapor gösteriyor ki daha fazla zoom özelliğine sahip olan geniş bir ekranımız olacak.

Yeni-iPad-Pro-icin-Hizli-Ekranin-Yaninda-Apple-Kalem-OnaylandiÜstelik ekran özelliklerinin baştan aşağı değiştirilerek kullanım dinamiklerinin daha fazla konfor içermesi sağlanmış. Bununla birlikte yumuşak dokunuşları algılayabilecek, Force Touch ile güçlendirildiği tahmin edilen 10.5′ bir cihaz bizlere sunulacak. Bildiğiniz gibi iPad Pro 2 için standart ekran boyutunu 12.9′ olarak seçen Apple bu noktada büyük tablet isteyenleri tatmin etmeyi başarmıştı. Aynı seri için standart iPad modelinde ise 9.7′ ekranlar kullanılıyordu.

Şimdi iPad ve iPad Pro 2 arasına girecek olan yeni nesil iPad Pro hem Apple kalem desteği ile hem de daha da üst noktalara uzanan özellikleriyle büyüleyici bir performans sergilemeyi başaracak. iOS desteği ile kullanılacak olan Apple kaleminin iOS 10 ile birlikte her güncellemeyle daha da kullanışlı olacağından bahsediliyor. Bazı eleştirmenler ve analistler Stylus kalem için iOS 11‘i beklememiz gerektiği yönünde tahminler yürütse de Bloomberg kaynak açısından önemli bir koz yaratıyor.

Artık iPhone üretiminde büyük ekrana geçiş yapan Apple’ın amacının iPad Mini modelinin tamamen tedavülden kaldırılması olduğunu düşünmekteyiz. Mantıken 7.9′ tablet yerine 5.5′ iPhone Plus modelleri çok daha fazla satış rakamına ulaşacaktır. Bunu bilen Apple ise ara derecede profesyonel bir kullanım vadeden yeni iPad Pro ile bu açığı kapatabileceğini düşünüyor.

Daha önce Apple kalem ile yapabileceklerimiz fazlasıyla sınırlıyken iOS 10 güncellemesi ile birlikte rakip firmalarla ara kapanmış olacak. En yakın rakibi Note serisi tabletlerdeki kalemlerle kıyaslandığında bu doğrudan ön plana çıkıyor. Dolayısıyla daha özgür bir kullanımın tüketiciye ulaştırılması Apple kalem güncellemeleri ile sağlanacak. Bizi bekleyen yenilikler ise merak edilmeye başlandı bile.

İLGİLİ HABER:  Apple Watch 4 Türkiye Versiyonu Sınırlı Olacak

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?