Yeni iPad Pro

Apple, birkaç senedir iPad serisine daha fazla önem vermeye başladı. Markanın yenilenmiş yüzüyle beraber gelen iPad Pro modelinden sonra, bu alanda biraz daha iddiasını arttırdığını gördük. Yeni modellerde beğeni toplamayı başaran ve aynı oranda satışlarını arttıran markanın, gelecek neslin Yeni iPad Pro modeli içinde sürprizler hazırladığı belirtiliyor. Son bilgilere göre Yeni iPad Pro hiç beklenmedik değişikliklerle beraber gelebilir. Kullanıcıların değişiklikleri nasıl karşılayacağı bilinmez ama iddialar oldukça ilginç. Daha fazla detaya inelim.

Yeni iPad Pro Nasıl Özelliklerle Gelecek?

İlk olarak daha öncede defalarca gündeme getirdiğimiz Face ID teknolojisinden söz etmemiz gerekiyor. Son bilgiler Yeni iPad Pro modelinde kesin olarak Face ID teknolojisine yer verileceğini gösteriyor. Ancak seçimin yatay olarak değil de dik kısımda yapılacağı iddiası var. Yani yüz tanıma sistemi için tableti tamamen dik tutmak gerekecek. iPhone X modelinde de böyle bir yapı kullanılmış olsa bile Yeni iPad Pro için bu durumun can sıkıcı olduğunu görmek mümkün olabilir.

Bunun dışında diğer çok konuşulacak iddia ise yeni modelin kulaklık girişi. Daha önce iPhone modellerinde kaldırılan ve kullanıcıların bir hayli eleştiri mesajı göndermesine neden olan kulaklık girişi kararından Yeni iPad Pro modelinin de etkileneceği bilgisi var.

Buna göre yeni modelde de yine kulaklık girişleri bulunmayabilir. Tabii ki bu demek oluyor ki yeni bir dönüştürücü modeliyle karşı karşıya kalacağız. Pek olumlu bir gelişme olarak gösterilmeyen kulaklık girişi kararının, tasarımı nasıl etkileyeceği de merak konusu.

Bu değişikliği nedeni daha ince tasarım olabilir. Daha ince tasarım sunmak açısından yeni modelin kulaklık girişlerinin çıkarıldığı ve bunun yanında çerçeveler kısmında da daha geniş bir yüzeye yer verileceği gibi iddialar var. Tüm bu tasarım değişiklikleri için Apple’ın kulaklık girişinden vazgeçeceği belirtiliyor. Detayları görmek için Yeni iPad Pro tanıtımını görmemiz gerekecek. Tüm bu sürprizler Apple’ın büyük bir kumar oynayacağını da işaret ediyor. Yeni modeller ya çok sevilecek ya da tepki çekecek.

İlginizi Çekebilir: Altın Apple AirPods Fiyatıyla Rekor Kırdı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?