iPad Patent

Apple bir yandan yeni iPhone modelleri üzerinde çalışmalarını devam ettirirken bir yandan ise tablet modeller için çalışmalar yapmaya devam ediyor. Markanın yeni bir tablet modeli sunup sunmayacağı konusunda net bilgiler yok ancak yeni seri akıllı telefonların yanında geliştirilen yeni tablet modelleri için bilgiler gelmeye devam ediyor. Son olarak yeni modeller için yeni iPad Patent görsellerinin paylaşıldığı ortaya çıktı.

iPad modeline ait olduğu konusunda kesin bilgiler bulunan yeni patent bilgileri çok önemli detayları da ortaya çıkarıyor. Buna göre iPad Patent görsellerinin detayları neler? Değerlendirelim.

iPad Patent Görsellerinde Ortaya Çıkan Detaylar

Yeni patent görselleri yazı tanıma konusunda bilgileri ortaya çıkarıyor. Mevcut iPad modellerinde zaten akıllı kalem desteğinin sunulduğunu biliyoruz. Akıllı kalem desteğiyle beraber yeni iPad modellerinde çok önemli değişikliklere imza atılmıştı. Kullanıcıların ekrana yazı yazmasından çok çizim yapması üzerine geliştirilmiş olan yeni sistemin, iPad Patent görsellerine göre değiştirileceği görülüyor.

Patent görsellerine göre kullanıcıların tablet üzerine kalemle yazdığı yazıları tanınması sağlanacak. Yazının yapay zeka ile tanınması sağlanacak ve tanımlanan el yazısı normal yazıya çevrilecek. Apple Pencil ile yapılan çalışma sonrasında kullanıcılara sunulacak olan bu sistemin, birçok dilde destek sunacağından da söz ediliyor. Zaten patent görsellerinde de Çince yazılan ifadelerin el yazısından normal yazıya çevrildiği görülüyor.

iPad Patent

Bunun dışında ilginç bir detay daha söz konusu. Apple Pencil için yazı tanımlanan desteği verileceği için dokunmatik yüzey ile ilgili de aynı sistemin kullanılacağından söz ediliyor. Kısacası kullanıcılar kalemle değil elleriyle yazdığı yazıları da doğrudan metne çevirebilecek.

El yazısı tanıma için kullanılacak olan yapay zeka konusunda ise henüz bir bilgi paylaşılmış değil. Bunun için yeni iPad modelinin tanıtımını beklemek gerekli. Fakat şimdiden söyleyebileceğimiz, kullanıcıların Apple’dan beklediği değişikliklerin yapılması üzerinde çalışmalar devam ediyor. iPad Patent görselleri bunun bir kanıtı.

İlginizi Çekebilir: Face ID 2.0 Teknolojisi Yolda

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?