Yeni iPad Ne Kadar Tamir Edilebilir?

0
52
Yeni 9.7 inç iPad

Apple’ın kısa süre önce düzenlediği eğitim etkinliğinde tanıtılan Yeni iPad modeli satışa çıktı. Ülkemizde de satışı başlayan uygun fiyatlı Yeni iPad modelinin, satışa çıkmasıyla beraber yeni model ile ilgili detaylarda ortaya çıkmaya başladı.

Ne gibi ayrıcalıklar sunduğu ve özelliklerinin neler olduğu konusunda yavaş yavaş kullanıcı yorumları da ortaya çıkan Yeni iPad modelinin son olarak ise tamir edilebilirlik testi yayınlandı. Daha önce birçok cihazın tamir edilebilirlik testini yapan YouTube grubu iFixit tarafından yapılan Yeni iPad testiyle beraber bu konuda tüm detaylar elde edildi.

Yeni iPad Ne Kadar Tamir Edilebilir Bir Seri?

iFixit ekibi tarafından yapılan testlerde, Yeni iPad modelinin parçalara ayrılması için epey uğraşılması gerektiği görülüyor. iPad modelini teste alan ekibin, özellikle ekran kısmında oldukça zorlu bir tamir süreci sunduğunu söylemek gerekiyor.

LCD ekranın yapıştırıcılarının oldukça yoğun kullanıldığı görülen tabletlerin, batarya değişim alanları da oldukça yoğun yapıştırıcı ile birleştirilmiş ve kolay kolay parçalara ayırmak mümkün değil. Bunun dışında özellikle ekran kısmında bazı bantların sökülürken, ekrana da hasar verebileceği belirtiliyor. Kısacası Yeni iPad modelinin tamiri için oldukça zorlu bir süreç söz konusu olacak.

Ekibin tablete verdiği puanlarda bu durumun en büyük kanıtı niteliğinde. Yapılan testle beraber Yeni iPad modelinin tamir edilebilirlik derecesi 10 üzerinden 2 olarak açıklanmış durumda. Parçalara ayrılması oldukça zor gözüken yeni tabletlerin, içerisinde ise Micron LPDDR4 SDRAM 2 GB RAM belleklerin bulunduğu, Apple A10 Fusion işlemcilerin ve ikinci nesil Touch ID bileşeninin bulunduğu görülüyor. Bunun dışında Toshiba markasına ait olan depolama birimi, Cirrus Logic ses kartının bulunduğunu da ekleyelim. Tamir testi konusunda daha fazla bilgiyi videoda bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Apple Yapay Zeka Gelişim Sürecine Başladı

İLGİLİ HABER:  iOS 11.2 Final Sürümüyle Gelen Tüm Yenilikler

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?