Yeni iPad Mini İçin İlk Görsel Çalışma Yayınlandı

0
158
Yeni iPad mini

Yeni iPad mini, Apple’ın kesin olarak gündeminde. Bunu hem tedarikçiler doğruluyor hem de Apple yöneticilerinin verdiği ipuçları doğruluyor. Dün paylaştığımız bir haberde, bu model için tanıtımın 27 Ekim tarihinde yapılacağı iddiası bile gelmişti. Şimdi bu kadar yoğun iddialarla gündem olan bir tablet için sessiz kalınmaz.

Yeni bilgiler, yeni çalışmalar duymaya devam ediyoruz. En son sızdırılan tasarım bilgilerinden sonra bir konsept çalışması daha geldi.

Yeni iPad Mini Konsept Çalışması

Tablet için hazırlanan konsept çalışması, Ming Chi Kuo bilgilerine dayandırılmış. 8.5 inç ekranı olan yeni bir mini tablet geleceğini söyleyen analistin verdiği bilgiler doğrultusunda hazırlanan mini konsepti Parker Ortolani kaleminden çıkmış.

Konsept çalışması çok önemli farklar üzerinde odaklanıyor. Mevcut olan mini model ile karşılaştırıldığı zaman, ekran boyutunun değişmediği ama tabletin %20 oranında küçüldüğü görülüyor.

Peki, bu nasıl oluyor? Ekran boyutu değişmemesine karşın tabletin boyutu nasıl oluyor da %20 gibi çok ciddi bir oranda küçülüyor? Bunu sağlayan yeni çerçeve yapısı. iPad Pro tabletinde değiştirilen çerçevelerin mini modelde de uygulanma zamanı geldi.

Yeni iPad mini

Home tuşunun kullanıldığı kalın çerçeveler değil de Face ID’nin yerleştirildiği ince çerçevelere merhaba diyeceğiz. İşte bu sayede tabletin ekran boyutu aynı kalacak ama taşımak için ideal bir kasa boyutu olacak. Çok daha rahat bir şekilde tableti taşıyabileceğiz.

8.5 inç ile 9 inç arasında gidip gelinen ekran kısmında micro LED olup olmayacağı da belli değil. iPhone X ile hayatımıza hızlı bir giriş yapan yeni Apple tasarımının, iPad versiyonu tasarımla geleceği bir kez daha vurgulanan yeni iPad mini serisinin ne zaman tanıtılacağı konusunda farklı iddialar var.

Girişte bir tarih belirtmiştik. 27 Ekim’de yeni mini için tanıtım olabileceği söylendi. Bu yeni bir iddia oldu. Bundan 3 hafta kadar önce Ming Chi Kuo ise tanıtımın 2021 yılında olacağını söylemişti. Tarih netleşsin bir de öyle değerlendirme yapalım. Tarih konusunda yeni iddialar çıktığı zaman tablet için de yeni özellikler belli olacaktır.

İLGİLİ HABER:  iPhone SE Plus İsimli Yeni Bir Telefon Geliyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?