Uzun zamandır bizleri meşgul eden söylenti, Apple’ın 12.9 inç’lik geniş ekranlı bir iPad üzerinde çalıştığı ve yeni iPad modelin iPad Pro olacağı yönündeydi ki halen de bununla ilgili iddialar gelmeye devam ediyor. Daily News’in yayımladığı son rapora göre Apple bu yıl yeni bir iPad Air tanıtmayacak. Hatta son kez iPad mini’yi yenileyerek yeni bir iPad mini tanıtmış olacak.

Yani rapora göre bu yıl ve önümüzdeki yılın ortasına kadar iPad mini yenilenerek iPad mini 4 ve yepyeni model olan iPad Pro karşımıza çıkacak ancak iPad Air 3’ü göremeyeceğiz. Donanım yatırım danışmanı Liaoxiao Li’ye göre Apple iPad için ana montaj yeri olan Foxconn’un dağıtım kapasitesini en üst düzeye çıkarmak için sadece iPad Pro üzerinde durmayı planlıyor.

Ayrıca rapor, Apple‘ın gelecekte iki büyük iPad’e odaklanmak istediğini ve iPad mini’nin bu yıl ve önümüzdeki yılın ortasına kadarki süreçte son kez yenileneceğini iddia ediyor. Birçok kişi iPad Air 2’nin tasarım öğelerini içeren yeni arka kapağı, yeni altın renk seçeneği ve eklenen Touch ID ile iPad mini 3 sonrası büyük bir hayal kırıklığı yaşamıştı. Hatta Apple’ın bir geçiştirme yaptığı söylenmişti ki mevcut iPad mini modelini de bunu gösteriyordu.

Daily News’in yayımladığı rapor her ne kadar gerçeği yansıtıyor gibi dursa da, Daily News’in geçmişine bakıldığında karışık bir sicillerinin olduğunu görmek mümkün ve yayımladıkları rapor gerçeği yansıtmıyor olabilir. Çünkü pek çok analiste göre Apple, bu yıl yeni bir iPad Air modelini tanıtacak ve iPad mini ile de yoluna devam edecek. iPad Pro’yu da daha çok kurumsal müşterileri için ek bir model olarak iPad’lerinin arasına ekleyecek.

İLGİLİ HABER:  iOS Cihazınızın Isınma Nedeni Yalnızca Yazılım Hataları Mı ?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?