Sosyal medya platformları içerisinde kendisini kanıtlamayı başarmış uygulamalardan biri olan Instagram, kısa bir süre önce yayınlamış olduğu güncelleme serilerine devam etme niyetinde. Henüz birkaç gün öncesine kadar uygulamanın Portre modu olarak gösterilen yeni bir mod üzerinde çalıştığını gösteren ipuçları ortaya çıkmıştı.

Bu güncelleme gelecek mi gelmeyecek mi soruları devam ederken, Instagram için bir büyük güncelleme daha ortaya çıktı. Üstelik bu kez güncellemenin, çok daha kapsamlı olduğunu söylemek mümkün olacak. Şimdilik güncelleme için sadece belli başlı detaylar ortaya çıkmış durumda. İlk bilgi ise güncellemenin önce iOS işletim sistemleri için geleceği bilgisi. Neler sunulacak? Bakalım.

Instagram Güncellemesiyle Neler Gelecek?

Yedekleme konusu, sosyal medya uygulamalarını kullanan kullanıcılar için önemli sayılan detaylar arasında yer alıyor. Özellikle söz konusu uygulama Instagram olunca, konu biraz daha önem kazanmış oluyor. Her gün görsel paylaşımlar yaptığımızı düşündüğümüzde, bir süre sonra fotoğrafların ve videoların kapladığı veri alanı bir hayli yüksek seviyelere çıkıyor.

Haliyle paylaştığınız hemen her fotoğrafınızı yıllarca telefonunuzda tutmanız mümkün olmuyor. Zaten Instagram’ın amacı da biraz bu değil mi? Tüm bu fotoğraflarınızı sanal albümünüze taşımış oluyorsunuz. Peki ama fotoğraflarımızı yeniden kullanmak istersek veya başka bir alanda değerlendirmek istersek? Instagram üzerinden tek tek fotoğrafları indirmek, düzenlemek gibi işlemler oldukça can sıkıcı olabilir. İşte yeni güncelleme tam olarak bunun önüne geçecek.

Instagram

Güncellemeyle beraber istediğiniz anda tüm fotoğraflarınızı arşiv olarak indirebileceksiniz. Daha önce birçok sosyal medya uygulamasında kullanılan ve yazışmalarınıza kadar indirmenize olanak sağlayan arşiv sistemi Instagram’a da geliyor. Tüm görsellerinizi zip olarak indirebileceğiniz gibi, kendinize ya da herhangi bir arkadaşınıza mail olarak da yollayabileceksiniz.

Yıldızlı Mesaj Dönemi

Instagram için gelecek tek yenilik bu değil. Bunun dışında yıldızlı mesaj sistemi olarak çevrilen bir sistem daha ortaya çıktı. Gmail yıldızlı mail sistemine oldukça benzer olacak olan yeni güncelleme, size gelen mesajları yıldızlarla sınıflandırmanıza izin verecek. Yaptığınız sınıflama sonrasında ise istediğiniz an kolayca yıldızlı mesajlarınızı görüntüleyebileceksiniz.

İLGİLİ HABER:  Instagram'a Yeni Direct Özellikleri Geliyor

Ayrıca mesajlara bir de gelişmiş arama kutusu özelliği ekleneceğini belirtelim. Gelen mesajlarda kolaylıkla kelime filtreleri kullanmak, bu şekilde istediğiniz mesaja ulaşmak mümkün olacak. İlk etapta iOS işletim sistemine gelecek olan güncellemenin, çok kısa bir süre sonrasında Android işletim sistemine gelmesi de bekleniyor.

Önceki Yazı: Batarya Değişimi Öncesi iPhone 6S ve Batarya Değişimi Sonrası iPhone 6S

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?