Yeni Artırılmış Gerçeklik Oyunu Jurassic World Alive Geliyor

0
101
Jurassic World Alive

Mobil oyun sektöründe yeni trend, artırılmış gerçeklik oyunları. Aslında sanal gerçeklikle beraber başlayan akımda, Pokemon GO gibi oyunlarla beraber yavaş yavaş popülerleşen artırılmış gerçeklik dünyasına giriş yapıldığını görmeye başladık. Pokemon GO oyunu, hemen sonrasında gelen artırılmış gerçeklik yapımları ve son olarak haberi gündeme gelen Hayalet Avcıları oyunuyla beraber bu alanda yavaş yavaş ilgi yoğunlaşmaya başladı. Sürekli olarak yeni oyunlarla bu alanın zenginleştirildiğini görsek de asıl iyileştirme Apple tarafından yapılıyor. Teknoloji devi iOS 11.3 sürümüyle beraber sunduğu ARKit 1.5 sürümüyle, artırılmış gerçeklik oyunlarının tam anlamıyla önünü açmış oldu. Bu yapımlarının sonuncusu ise Jurassic World Alive olacak.

Jurassic World Alive Nasıl Bir Oyun Olacak?

Artırılmış gerçeklik oyunlarında son nokta olarak gösterilen Jurassic World Alive oyunu, bir efsanenin gerçek dünyaya taşınmış hali olacak demek yanlış olmayacaktır. Öyle ki oyunda kullanıcıların nesli tükenen Dinozorları bulması gerekecek. Adından da anlaşılacağı gibi Jurassic Park dünyasını gerçeğe taşıyacak olan yapım, Dinozor DNA’sı toplayarak ilerlediğini bir oyun olacak.

Gerçek dünyada bulacağınız dinozorları geliştirip, ikili mücadeleler sokarak rakiplerinize karşı üstünlük sağlamanız gerekecek. Pokemon Go serisinde olduğu gibi sürekli gezerek yeni dinozorları bulmaya çalışacaksınız. ARKit 1.5 sürümüyle uyumlu olarak sunulacak olan Jurassic World Alive, bu yönüyle beraber artırılmış gerçeklik alanında çok daha başarılı bir grafik çizmiş olacak.

Öncelikle iOS için çıkması bekleniyor olsa da oyunun Google ARCore sayesinde Android işletim sistemi içinde çıkması bekleniyor. Yapımın çıkış tarihi için ise beklenti, bu bahar. Yaz gelmeden önce yapımın piyasaya sürülmesi ve Android için geliştirme sürecinin devam etmesi beklentisi var.

İlginizi Çekebilir: Yeni Bir Instagram iOS Güncellemesi Yolda

İLGİLİ HABER:  App Store Üzerinden VPN Programları Neden Kaldırıldı?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?