Yeni Artırılmış Gerçeklik Oyunu Ghostbusters World Duyuruldu

0
81
Ghostbusters World

Mobil dünyada yavaş yavaş yeni bir trend ortaya çıkmaya başladı. Pokemon Go ile başlayan yeni dönemde, mobil oyunların artırılmış gerçeklik teknolojisiyle değişmeye başladığını gördük. Tüm bunların üzerine Apple tarafından da ARKit sunulunca, mobil dünyada yavaş yavaş artırılmış gerçekliğin öne çıkmaya başladığını duymaya başladık. Son olarak ise Google bu konuda beklenen adımı attı ve ARCore teknolojisini 1.0 versiyon olarak yayınladı. Hemen sonrasında ise bu alanda yeni bir oyunun tanıtımı daha yapıldı. Bir dönemin sinema efsanesi olan Hayalet Avcıları’nı, oyun olarak sunacak olan Ghostbusters World duyuruldu.

Bakınız: Google ARCore Hakında Detaylı Bilgi

Ghostbusters World Nasıl Bir Oyun Olacak?

Ghostbusters World oyununun tabii ki en büyük farkı artırılmış gerçeklik teknolojisi olacak. Sony ve Ghost Corp tarafından sunulacak olan ortak yapım, artırılmış gerçeklikle beraber çalışacak. Pokemon GO sistemiyle düşündüğümüz zaman, bu kez Pokemon karakterlerini toplamak yerine hayalet avlayacağız.

Artırılmış gerçeklik olayı ise tam burada karşımıza çıkacak. Evinizde, parkta, sokakta kısacası hemen her yerde hayalet avlayacaksınız. Pokemon GO oyunuyla aynı yapı sunacak olan yapımın, çoklu oyuncu desteği de olması bekleniyor ekleyelim.

Ghostbusters World Ne Zaman Çıkış Yapacak?

Merak edilen bir diğer konu ise oyunun ne zaman çıkış yapacağı. Henüz tanıtım da detaylı yapılmadığı için kesin çıkış tarihini bilemiyoruz. Fakat yapımın 2018 yılı içerisinde çıkış yapacağına kesin gözüyle bakıldığını da ekleyelim. Ghostbusters World oyunun tüm platformlar içinde geleceğini ekleyelim.

Ghostbusters World

Sadece iOS ya da sadece Android işletim sistemi için değil, her iki işletim sistemi içinde kullanıma girecek. Oyunun detayları gelmeye devam ettikçe oyun hakkında bilgileri vermeye devam edeceğiz. Yayın tarihinden sonrada iOS işletim sistemleri için istenen sistem gereksinimlerini ve indirme linklerini sitemizden paylaşacağız.

İLGİLİ HABER:  PES 2017 iOS ve Android Sürümü Sonunda Yayınlandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?