Apple’ın yeni akıllı saatinin ismi, dün akşam Bill Graham Civic’de yapılan Apple 7 Eylül etkinliklerinde açıklandı: Apple Watch Series 2.

Apple Watch ailesinin 2. nesil ürünü olan Apple Watch Series 2’nin, kendinden önceki Apple Watch’den çok büyük farklılıklar içerdiğini söylemek yanlış olur.  Zaten daha önce de böyle bir beklentimiz yoktu. Yine de Apple Watch Series 2 ile birlikte harika iyileştirmeler yapılmış. Apple Watch Series 2 ile Apple, geleceğin giyilebilir teknolojilerini geliştirme adına ileriye bir adım daha atmış oldu.

 

Apple Watch Series 2 almalı mısınız?

 

Apple Watch Series 2‘ yi şu 3 kavramla tarif edebiliriz: Fitness, İletişim ve Kolaylık

Yüzücüler ve koşucular için watchOS 3 ile birlikte yeni özellikler getirilmiş. Kasa altında çok daha hızlı çalışan bir işlemci var.

Apple Watch Series 2 ile birlikte farklı bir çerçeve seçeneği de geldi. Çerçeveleri paslanmaz çelik, alüminyum ve seramik

Seramik çerçeve’nin çelikte bile sağlam olduğu Apple tarafından iddia edildi. Ben Seramik çerçeveli Apple Watch Series 2’nin çok güzel göründüğünü düşünüyorum.

apple-watch-series-2

 

Apple Watch Series 2’nin suya dayanıklılığı

Apple olimpiyat oyunlarını izlemiş olmalı. Şirket, yüzücüler için de su dayanıklılığı artırmış. 50 metreye kadar (150 feet) su dayanıklılığı var. Bu değer gayet tatmin edici.

Apple Watch Series 2’de yeni bir hoparlör sistemi var. Bu sistem içine su girse dahi, su tahliye edilebiliyor.

Aktivitelerin içine yüzme  sporu da eklenmiş durumda.

 

Koşucular için Apple Watch Series 2

Apple Watch Series 2’de beklediğimiz gibi yeni yerleşik bir GPS var. Bunun için de internete ihtiyaç duymuyor. Harita üzerinden koşu güzergahınızı seçebiliyorsunuz. Alternatif güzergahlar bulabiliyorsunuz. O an nerede olduğunuzu görebiliyorsunuz. Katettiğiniz mesafeyi görebiliyorsunuz.

apple-watch-series-2-resimleri

Apple ile Nike bu konuda yeni bir işbirliğine gitmişler. Apple Watch Nike+ ile Nike tarzı bir spor bir çerçeve ve parlak kordonlar, ben profesyonel sporcuyum diye bağırıyor.

 

apple-watch-nike

 

Güç ve parlaklık

Apple Watch Series 2’nin işlemcisi S2 çift çekirdekli işlemci. Bununla birlikte önceki nesilden %50 daha hızlı bir işlemci var. Apple Watch Series 2’nin ekran parlaklığı ise, önceki Apple Watch’a göre 2 kat artırılmış durumda. Ekran parlaklığı 1000 nits olarak ifade ediliyor.

Yazılımsal özellikler

Yeni Apple Watch’de watchOS 3 işletim sistemi kullanılıyor. Daha önce watchOS 3 hakkında ayrıntılı bilgiler vermiştik.

 

 • Yeni Watch 3’ün öncekine oranla kesinlikle daha hızlı olacağını söyleyebiliriz. Artık 30 sn de açılan bir ekran yok.
 • Yeni watchOS 3 ile Apple Watch Series 2 farklı kadran seçenekleriyle geliyor. Artık siz de kıyafetinize göre saatinizin kadranını değiştirebileceksiniz. Bunun yanında aktivite bilgilerinize özel olarak değişen ekran da geliyor. Nümerik kadraj seçeneği de çok şık duruyor.
 • Özel alanınıza favori kadrajlarınızı ekleyip, istediğiniz zaman değişiklik yapabiliyorsunuz.
 • Saatinizin ekranına hava durumu bilgilerini yansıtabilirsiniz.
 • Yeni özellikle buton yapısında da bazı iyileştirmeler yapılmış. Dock denilen teknolojiyle artık favorilerinize ulaşmanız daha kolay olacak. Bastığınızda favori uygulamalarınız çıkacak.
 • Yeni çıkacak watchOS 3 ile haberleşmek de daha kolay olacak. Harf harf ekrana yazdıklarınız eklenecek.  Mesajlaşmada akıllı cevaplar özelliği var. Size gelen mesajı kolayca cevaplayabilirsiniz. Bunun yanında acil durumlarda, acil çağrı merkezlerini (155,112 gibi) hemen bilgilendirme özelliği de var.

ggaedgg

Apple Watch fitness ugyulamalarında nasıl yenilikler var?

 • Günlük aktivite bilgilerinizi arkadaşlarınızla paylaşmak istiyorsunuz. Onlarla rekabet içine girip, kimin daha fazla spor yaptığını leaderboard özelliğinden takip edebilirsiniz.
 • Artık spor yaparken daha fazla bilgi görebileceksiniz. Mesafe, yakılan kalori, kalp atış hızı, hız ve daha fazlası.. tek seferde 5 bilgiyi ekrandan takip edebileceksiniz.

 

 • Nefes al – Nefes ver. watchOS 3 yeni bir nefes alma rehberi ile geliyor. Breathe adı verilen bu uygulama ile ekranda animasyonlar size eşlik edecek.
 • Apple tekerlekli sandalye kullanıcılarını da unutmamış. Onlar için de aktivite bilgilerini, hatırlatıcı ve alarm ile birleştirmiş.
 • Pokemon Go’da unutulmamış. Apple Watch Series 2’de Pokemon Go oynayabileceksiniz. Pokemon Go oyuncuları için iyi bir haber.

 

 

Apple Watch Series 2 Türkiye fiyatı nedir?

Apple Watch Series 2’yi 9 Eylül’den itibaren sipariş vermek mümkün hale gelecek. 16 Eylül’de ise Apple Watch Series 2 tüketicilerle buluşacak.

 

 

Apple Watch Series 2’nin Türkiye satış fiyatı da aşağıdaki gibi:

Apple Watch Series 2 1399TL’den başlayan fiyatlarla satılacak. Modeline göre 3899 TL’ye kadar çıkan fiyatlar var. Tüm Apple Watch Series 2 Türkiye Fiyatları görmek için tıklayın.

 

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?