Apple, üçüncü nesil Apple TV’yi onaylayarak, yeni Apple TV’nin HomeKit destekli aksesuarları kontrol etmek için kullanılabileceğine dair kendi web sitesine yeni destek belgesi ekledi.

Aynı iOS cihazınızda olduğu gibi Apple TV üzerinde Apple ID ile oturum açtıktan sonra, Siri ile lambaları, kapı kilitlerini, termostatları, akıllı prizleri ve diğer HomeKit destekli aksesuarları kısa komutlarla kontrol edebileceksiniz.

Yeni destek belgesine birden fazla aksesuar üreticileri olan, Lutron, iHome, ELGATO, Insteon ve Ecobee dahil olmak üzere ilk HomeKit uyumlu ürünleri eklendi. Üreticilerin aksesuarlarının çoğunu satın almak veya ön sipariş ile satın almak bu hafta içinde mümkün olacak ve Apple’ın 8-12 Haziran tarihleri arasında gerçekleştireceği Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’nda (WWDC 2015) diğer üreticileri de (aksesuarları ile birlikte) açıklayacağı bekleniliyor.

apple-tv-turkiye

 

Apple’ın önümüzdeki hafta App Store ve Siri ile yeni A8 işlemci tabanlı Apple TV’yi açıklaması bekleniliyor. Yeni nesil Apple TV, 8 GB depolama hafızasına sahip olacak ve Siri dahil sesli komutları kullanarak HomeKit destekli aksesuarların kontrol edilmesini sağlayacak.

HomeKit ile evde cihazların kontrol edilmesi için geçtiğimiz yıl WWDC 14’de yazılım tabanı paylaşılmıştı ancak ev otomasyon platformu deneyimli üreticilerle birlikte resmen bu ay başlamış oldu. Apple’ın 8 Haziran’da başlayacak olan WWDC açılışında HomeKit hakkında daha fazla ayrıntılı bilgi vermesi ve ilgili yeni aksesuarları sunması bekleniliyor.

İLGİLİ HABER:  9.nesil iPad için Sevindiren Bilgiler Ortaya Çıktı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?