Yeni Apple TV, tvOS 14.5 Kodlarında Ortaya Çıktı

0
111
Apple TV

Apple’ın bahar etkinliği bir düzenlense, çok sayıda yeni ürünler karşı karşıya kalacağız. Fakat bir türlü etkinlik için kesin tarihi alamadık. Etkinlikte tanıtılacak olan ürünler hakkında ise bilgiler gelmeye devam etmekte. Yine etkinlikle beraber ortaya çıkacak bu ürünlerden birisi de yeni Apple TV modeli olacak.

Geçen seneden beridir beklenen cihaz, sonunda bu yıl gelecek gibi duruyor çünkü yeni cihaz tvOS 14.5 beta 5 içerisinde gözüktü.

Çok önemli ipuçlarının yer aldığı kodlara göre seride beklenen değişiklikler de yapılacak. Özellikle kontrol cihazı konusunda değişiklikleri ortaya koyacak ipuçları var.

İlginizi Çekebilir: A14X İşlemcileri iOS 14.5 Kodları İçerisinde Ortaya Çıktı

Yeni Apple TV ile Kontrol Cihazı Yeni Nesle Geçiyor

tvOS 14.5 içerisinde yer alan kodlarda Apple TV’nin kumandası için Siri Remote ifadesinin kaldırıldığını görüyoruz. Bunun yerine “gen3 Apple TV remote” ifadesinin kullanıldığı görülüyor. Bu da yeni TV ürünü için ortaya atılan iddiaları doğruluyor.

Öyle ki daha önce yeni Apple TV içerisinde A12Z işlemcilerinin kullanılacağı ve TV ürünlerinin çok daha güçlü bir hale getirileceği söylenmişti.

Bu yapı sayesinde TV ürününün konsol olarak kullanılmasının da mümkün olacağı iddia edilmişti. Yani sizin anlayacağınız yeni seriyle beraber oyun oynamak ve bu seriyi bir konsol gibi değerlendirmek mümkün olacak.

Yeni bir kontrol cihazının gelecek olması bu noktada önemli, çünkü bir nevi bu cihaz kontrolcü olarak da kullanılacak. Apple Arcade servisinde yer alan tüm oyunları da desteklemesi ve bir konsol gibi oyunları oynatması bekleniyor.

Apple TV

Fakat diğer ürünlerde olduğu gibi tıkandığımız bir nokta var. Orası da tanıtımın ne zaman yapılacağı konusu. iPad bekleniyor, AirPods bekleniyor ve daha birçok ürün bekleniyor ama bunların olacağı tanıtım ne zaman bilmiyoruz.

İLGİLİ HABER:  Apple Tumblr için Kararını Verdi

Son iddia Nisan ayında tanıtım olacağını işaret ediyor. Bakalım gerçekten Nisan ayında bir tanıtım yapılırsa, tüm yeni ürünlere Haziran ayında ulaşmamız mümkün olacak. Özellikle nesil atlamasını beklediğimiz TV serisini görmeyi umut ediyoruz. Çünkü seri uzunca bir süredir yenilenmiyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?