Yeni Apple 4K, iMac ve iPad Pro için Çıkış Tarihi Gözüktü

0
85
Yeni Apple 4K, iMac ve iPad Pro

20 Nisan tanıtımının üzerinden tam 10 gün geçti. Bu süre neden önemli çünkü tanıtım sırasında ön siparişlerin 30 Nisan itibariyle açılacağı söylenmişti. Fakat yeni ürünler için sadece ön sipariş tarihlerini öğrenmekle kalmadık, satış tarihi konusunda da beklenen bilgiler ortaya çıktı. Artık ürünlere ne zaman ulaşılabilecek biliyoruz.

3 seri için de belirlenen tarih ise ortak olarak gözüküyor. Yani 3 cihaz da aynı anda satışa çıkacak gibi gözüküyor.

İlginizi Çekebilir: iOS 14.5 Batarya Testi! Batarya Süresi Artıyor mu?

Yeni Apple 4K, iMac ve iPad Pro Ne Zaman Satışa Çıkacak?

Ön siparişleri gün içerisinde açılacak olan cihazlar için satış tarihi ise 21 Mayıs olarak gösterildi. Bu global sitede gösterilen satış tarihi.

Yani Apple Türkiye sayfasında doğrudan gösterilen bir tarih değil. Apple Türkiye sayfasında ise tam tarih verilmemiş. Sadece Mayıs ayının ikinci yarısı denmiş. Yine kötü bir haber değil. Zaten 21 Mayıs, Mayıs ayının ikinci yarıcı demek oluyor.

Hatta son çeyreği demek oluyor. Peki Apple Türkiye sayfasında neden böyle bir ifade var? Cevap çok basit. Bu şekilde net tarih verilmiyor çünkü gecikme durumlarının yaşanması ihtimali var.

Yeni Apple 4K, iMac ve iPad Pro

Her zaman geçerli olan bir gecikme durumu ihtimali söz konusu. Özellikle pandeminin olduğu şu dönemde gecikmeler çok normal. İşte bir gecikme durumu olabileceği düşüncesiyle net olmayan ifadeler kullanılmış gibi duruyor.

Fakat bana soracak olursanız Apple, 20 Mayıs’tan sonra yeni ürünleri ülkemizde de satışa sunacak. Belki Yeni Apple 4K, iMac ve iPad Pro modellerinin hepsi değil ama kişisel olarak Apple TV ve iPad Pro modelinin satışa çıkacağını düşünüyorum.

Konuya ilişkin bir gelişme yaşandığı zaman zaten aktaracağız ama yeni ürünlerden birini almak istiyorsanız şimdiden hazırlanmanız gerekiyor diyebiliriz.

İLGİLİ HABER:  iOS 9.3.3 - iOS 9.3.2 ve iOS 9.3.1'i Kapsayan Jailbreak Aracı (Video)

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?