Yeni App Store Uygulamalara Gösterilen İlgiyi Arttırdı

0
73
iOS 11 App Store

iOS işletim sistemleri için en önemli servislerin başında App Store servisi geliyor. Apple’ın içe kapalı işletim sistemi olarak gösterebileceğimiz iOS işletim sistemine, uygulama yüklemek için gerekli olan App Store, Apple’ın da en çok önem verdiği servislerden biri olarak biliniyor. Hem geliştiriciler kanadında hem de kullanıcılar kanadında sürekli geliştirilen servis, son büyük değişikliğini ise iOS 11 işletim sistemiyle beraber aldı. iOS 11 işletim sistemi sonrasında App Store için hem tasarım değişikliği hem de sistem değişikliği yapıldı. Yapılan bu değişiklik için ilk veriler ise neredeyse 1 yıl sonra geldi. Verilere bakacak olursak, Apple’ın değişikliği yerini bulmuş durumda

App Store Uygulama İndirme Oranları Rekor Seviyede Arttı

Günün uygulama ve oyunları artılarını kullanan, daha başarılı bir tasarımla kullanıcıların karşısına geçen Apple’ın bu gibi artılarla beraber uygulama mağazasında ciddi bir artış sağladığı görülüyor. Bu noktada genel değerlendirmede %800 oranında bir artış olduğu ve uygulama indirme sayılarının bu oranlarda yükseldiği görülüyor.

App Store

Günün oyunu kategorisinde %802 oranla bir artış sağlanması, birinci alanı bu kısım yapıyor. Bunun dışında günün uygulaması indirme oranlarının da %685 oranın da artış gösterdiği belirtiliyor. Ardı ardına yükseliş haberleri öne çıkan uygulama mağazasının, genel olarak hem uygulama listelerinin görüntülenme sayısında hem de uygulama indirme oranlarında çok ciddi bir artış söz konusu.

Bu değerler gösteriyor ki iOS 11 sonrasında değişiklikle gündeme gelen App Store isteneni vermiş durumda. Bundan sonraki aşamalar için Apple’ın yapacağı düzenlemelerin ne kadar fark yaratacağını göreceğiz. Özellikle iOS 12 bu konuda en çok merak edilen dönüm noktası olacak. Yükseliş iOS 12 sonrasında da devam ederse, Apple uzun yıllardır aradığı uygulama aktifliğine ulaşmış olacak.

İLGİLİ HABER:  4K Çözünürlüklü iPhone İçin Ekran Kartı Hamlesi

İlginizi Çekebilir: iPhone SE 2 için Önemli Detaylar Geliyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?