[toc]

MWC 2018 etkinliği için çok kısa bir süre kaldı. Etkinlik için çok kısa bir süre kalmasıyla, tanıtılacak olan yeni teknolojilerin detayları da ortaya çıkmaya başladı. Tanıtılacak akıllı telefonlar bir yana dursun, yeni modellerde kullanılacak olan işlemci modelleri de fark yaratmayı başaracak. Bu kısımda en büyük beklenti ise Snapdragon 845 modeli üzerinde. Resmi tanıtımı yapılmış olsa da akıllı telefonlarda nasıl bir performans ortaya koyacağı bilinmeyen işlemcilerin, şimdi performans testleri yayınlandı. Testlerin sonucu ise iPhone X sahiplerini üzecek.

iPhone X Performansı Çok Geride Kaldı

Snapdragon 845 için yapılan performans testlerine göre yeni işlemciler çok daha başarılı bir performans gösterecek. Eski işlemci serisi olan Snapdragon 835 modelini bir kenara bırakın, Apple’ın en yeni işlemci modeli olan A11 Bionic serisi de geçilmiş durumda. İlk testlere göre Snapdragon 845 işlemcileri özellikle grafik performansında öne çıkacak. Grafik değerlendirmesinde Snapdragon 845 tam olarak 5.834 puan almayı başarmış.

iPhone X Snapdragon 845

iPhone X akıllı telefonlarının ise aynı testte 4.428 puan aldığı görülüyor. Galaxy S8 modelinin ise 4.221 puan aldığını görmekteyiz. Diğer kategorilerde ise yine Snapdragon’un yeni işlemcilerinin önde olduğunu görmekteyiz.

Hangi telefon ile testlerinin yapıldığını bilmediğimiz için net sonuçlar için biraz daha beklemek gerekiyor. Galaxy S9 modelinin tanıtımından sonra daha iyi bilgi almak mümkün olacak ancak bu değerler bile Android amiral gemisi akıllı telefonların Apple’ı zorlayacağını gösteriyor.

İlginizi Çekebilir: Günün Ücretsiz iOS Uygulamaları (12 Şubat)

İLGİLİ HABER:  iPhone X Çağrı Sorunu Büyüdü

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?