AirPods, Apple’ın gurur ürünlerinden bir tanesi. Kulaklık 3 model ile geldi. İlk modelden sonra güncellenmiş ikinci versiyon ve en son AirPods Pro geldi. Kulaklıkların özellikleri artarak devam etti.

Daha iyiye daha şık modellere doğru bir ilerleme oldu. Mevcut model çok tutuldu ve satış rakamları çok yüksek seyrekti. Şimdi çok farklı iddialar var.

Yeni kablosuz kulaklık, eski modellere hiç benzemeyecek. Artık Apple bizi şaşırtabilir mi? Şaşırtacak. Yeni kulaklık için paylaşılan tüm iddiaları bir araya getirdik. Bakalım Apple bizi nasıl şaşırtmayı planlamakta.

Bakın: AirPods Pro Almaya Değer Mi? Fiyat ve Özellikler

Yeni AirPods Sağlık Sensörlerine Sahip Olacak

Kulaklık, Apple Watch akıllı saatlerine olan ihtiyacı azaltacak. Kulaklık başlı başına spor ve sağlık verilerini takip edebilecek. Kulak başlarında verileri toplamak için ek sensörler yer alacak. Kulak içerisine temas edecek sensörler verileri toplayacak. Peki, ama hangi veriler alınabilecek?

Başta kalp ritim bilgisinin alınabileceği söyleniyor. Zaten işin başını kalp ritim verisi getiriyor. Nabzın sürekli kulaklık üzerinden takip edilmesi, spor sırasında çok önemli bir avantajı getirecek.

AirPods

Sporcular bir de akıllı saati takmakla uğraşmayacak. Nabız verilerinin ölçülmesi, sporda ne kadar kalori yaktığımızın tespit edilmesi ve hareket durumu hakkında bilgilerin alınmasını sağlayacak.

İkinci verinin daha da ilginizi çekeceğini düşünmekteyim. Nasıl olacak, ne şekilde olacak bilemiyorum ama kulaklığın kandaki oksijen seviyesini ölçmek için de sensörlerinin bulunacağı söyleniyor. Kalp ritim verilerini alırken, kandaki oksijen durumunu da öğrenebilmemiz olası.

AirPods

Spor için bu iki özellik çok önemli. Şunu biliyorum ki sadece bu iki veriyi tespit etmek için spor sırasında akıllı bileklik ve akıllı saatleri bir arada kullananlar var. Apple tüm bunları kulaklık ile halledecek.

AirPodsYeni AirPods eğer söylendiği gibi iki ek sensörle kullanılır ve bu sensörlerden elde ettiği verileri de doğrudan iPhone ile paylaşabilirse, o zaman satışları düşünmek bile istemiyorum.

AirPods Pro belki de markanın en çok satan ürünü olma yolunda. Yeni kulaklığın ek sensörlerinin olması, Pro’nun çok çok daha önüne geçeceğinin göstergesi.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?