Yeni 9.7 inç iPad Pro’nun İşlemcisi Daha Yavaş

0
157

Apple’ın Let Us Loop You In etkinliğinde tanıttığı 9.7 inç iPad Pro modelinin teknik detaylarından çok bahsedilmedi. Ancak cihazın teknik özellikleri yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başladı bile. Yeni iPad Pro modelinin 12.9 inçlik iPad Pro’dan daha az ram kapasitesine sahip olduğunun ortaya çıkmasının ardından şimdi ise 9.7 inç iPad Pro’nun işlemcisinin de daha yavaş olduğu ortaya çıktı.

9.7 inç ipad pro işlemci

9.7 inç iPad Pro modeli aynı abisi 12.9 inç iPad Pro gibi A9X işlemciye sahip. Ancak Apple ekran boyutunu küçülttükten sonra ısınma problemleri ve batarya problemleri yaşamamak için olsa gerek ki işlemci frekansını da düşürmüş durumda. Geçtiğimiz Eylül ayında tanıtılan 12.9 inç iPad Pro modelinin işlemcisi 2,24GHz hızında çalışırken, yeni 9.7 inç iPad Pro modelinin ise 2,16GHz hızında çalıştığı yapılan benchmark testlerinden sonra öğrenildi.

Apple’ın resmi internet sitesinde de 12.9 inç iPad Pro modelinin sahip olduğu A9X işlemcisinin A7X’e göre 2.5 kat daha hızlı olduğu belirtilirken, 9.7 inç iPad Pro’nun sahip olduğu A9X işlemcisinin ise 2.4 kat daha hızlı olduğu söyleniyor.

Apple tarafından her ne kadar resmi bir açıklama gelmiş olmasa da, aslında 9.7 inç iPad Pro, 12.9 inç iPad Pro’nun sadece ekran konusunda küçülmüş versiyonu olmadığını anladık.

İLGİLİ HABER:  İlk Bakış: iPhone için Pixelmator

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?