Apple’ın iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’la birlikte ekran boyutunu büyütmesi 4 inç iPhone iddialarının sık sık ortaya atılmasına sebep oluyor. Daha önce ki raporlar iPhone 6s ve 6s Plus’la birlikte yeni bir 4 inç iPhone modelinin geleceğini söylemiş, farklı raporlar ise bunu yalanlamıştı. Şimdi ise yeni bir rapor iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’la birlikte 4 inç bir iPhone modeli için hazırlık yapıldığını söylüyor.

Elbette ki söylentiler ve yayınlanan raporların çoğu Apple içinden gelen bilgiler ışığında şekilleniyor ve hal böyle olunca Apple’ın 4 inçlik bir iPhone modeli üzerinde de çalışmalar yaptığı konusunun gerçeği yansıttığı ortaya çıkıyor. Yayınlanan son rapor Apple’ın tedarik konusunda destek almak için AUO firması ile 4 inç, 4.7 inç ve 5.5 inç ekranlar üretilmesi için anlaşma yapmanın eşiğinde olunduğunu iddia ediyor.

Apple görünüşe göre diğer tedarikçilerinin yanına gelecek nesil iPhone’lar için yeni bir ekran tedarik firması ile anlaşma yapmayı planlayarak, iPhone üretiminde kesinlikle sorun yaşamamayı hedefliyor. Bu da Apple’ın ekran teknolojisinde yeni bir boyutta karşımıza çıkacağı ve üretiminde yaşanması muhtemel zorlukların sürece yansımaması için bir önlem aldığını işaret ediyor.

Rapor ayrıca 4 inç bir iPhone modelinin iPhone 7’den önce piyasaya çıkmasının mümkün olmadığını bunun için tedarik konusunun yetersiz olduğunu iddia ediyor. Bu da iPhone 6c modeli iddialarının yalanlanması anlamına geliyor.

Yeni 4 inç iPhone modeli, iPhone 6s ve 6s Plus’la mı gelir bilinmiyor ama son raporların sıklıkla iPhone 7’yi işaret etmesi aslında 4 inç bir iPhone modelinin yakın gelecekte göremeyeceğimizi hemen hemen kesinleştirmiş durumda.

İLGİLİ HABER:  iPhone 5SE ve iPad Air 3 Donanımsal Özellikleri Kesinleşti

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?