Eğer yeni bir MacBook Pro veya iMac almayı planlıyorsanız birkaç gün daha beklemenizde fayda var. Çünkü Apple, Force Touch teknolojisi ile birlikte yeni 15 inç MacBook Pro ve 27 inç iMac’i bu Çarşamba günü yenileyerek Apple Online Store üzerinden satışa sunabilir.

Bugün bir Fransız Apple blog sitesinde yeni nesil 15 inç MacBook Pro’nun ve 27 inç iMac’in satışa çıkacağına dair bir haber yayımlandı. Haberin kaynağı oldukça ciddi. Apple’ın eski stokları ve artık yeni ürün siparişleri konusunda sınırlı stok sunması da bu haberi doğrular nitelikte.

Söylentiyi doğrulayan bir diğer şey ise Apple’ın Force Touch teknolojisini sadece 13 inç MacBook Pro modeline eklemesi ve 15 inç MacBook Pro modelinde kullanmaması olmuştu. Bu yeni özelliğin 15 inç MacBook Pro’ya eklenmesine ve yakın zamanda, haberde de belirtildiği gibi bu Çarşamba gününden itibaren satışa sunulmasına kesin gözü ile bakılıyor.

Yeni Mac’lerin özelliklerine gelinecek olursa, fazla bir detay olmasa da daha da güçlendirilmiş MacBook Pro modellerinin Intel’in Broadwell işlemciler ile donatılacağı bekleniyor. Ve özellikle pil ömrünün daha da güçlendirilmesi düşünülüyor.

Yine de bu söylenti doğrulanmış değil ancak ipuçları geldikçe sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

İLGİLİ HABER:  iPhone İçin Duvar Kağıtları - 26

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?