Yeni 10.8 inç iPad Taslak Çizimleri Sızdı

0
125
10.8 inç iPad

Önümüzdeki günlerde yeni bir iPad tanıtımının gerçekleştirileceği biliniyor. Tanıtımda iPad Pro ailesine yeni bir üyenin mi ekleneceği yoksa bir diğer iddiada olduğu gibi iPad Mini modellerinin mi geleceği konusu net değil.

Bu konu hala netlik kazanmış değil. Hangi seriye daha önce bir tablet geleceği belli değil ancak bir yandan da sızıntılar devam etmekte. Son olarak 10.8 inç iPad tabletin sızdırıldığı görüldü. Bu kez yeni tabletlere ait olduğu iddia edilen taslak görüntüler yayınlandı. Tasarımda değişiklik olup olmayacağını gösteren taslak çizimler, bir konuda önemli bir bilgi de veriyor.

10.8 inç iPad Tasarımı Nasıl Olacak?

Yeni tabletin tasarımında öyle farklı bir yapı beklememek gerekecek. Bu iPad Mini ailesine dahil olacak olan bir tablet olursa, o zaman iPad Mini modelinin iPad Pro ailesinin tasarımına geçtiğini görmek mümkün olacak. Zira gözüken tasarım tam da bunu işaret ediyor.

Öndeki ekran bölümünde çok ince bir çerçeve kullanılmış. Üst kısımda Face ID’nin bulunduğu ve diğer sensörlerin yer aldığı ekranda tam uçtan uca değil ama iPad Pro modelindeki gibi bir tasarım olduğu kesin.

Arkaya geçildiğinde de çok farklı bir değişim söz konusu değil. Arkada üst kısımda tek bir kamera alanı var ve bu tek kamera alanı çok geniş. Kameranın hemen altında flaş ışığı var ve yine flaş ışığı da küçük bir alan kaplıyor.

10.8 inç iPad

10.8 inç iPad taslak çizimlerinde net bir şekilde arka kapak üzerindeki pinler gözüküyor. Bu pinlerin gözükmesi de önemli çünkü bu tabletin tüm Apple aksesuarlarını destekleyeceğini işaret ediyor. Baştan beridir 10.8 inç dedik ama 11 inç olma ihtimali de olan bir ekranla beraber gelmesi olası tabletin bağlantı noktasının değiştiğini de söylemem lazım.

İLGİLİ HABER:  Black Friday indirimine az kaldı

Standart giriş yerini USB Type C girişine bırakacak gibi. Şimdi iPad Pro ailesine dahil olacak bir tablet modeli ise bu bize normal geliyor. Eğer tablet iPad Mini ailesine dahil olan bir tablet ise ve USB C portu bulunacak olursa, bu durumda tablet önemli bir yenilik getirmiş olacak.

10.8 inç iPad tablet bana çok kısa bir süre önce sızan kullanım kılavuzunun görsellerini hatırlattı. Sızan görsellerde hemen hemen bu taslak çizimlerinin aynısı tasarım kullanılmıştı. Bu dama demek oluyor ki yeni modelin iPad Mini serisine ait olmasının ihtimali daha yüksek. Tanıtım hakkındaki bilgileri paylaşamıyoruz çünkü belli olan, Apple’ın doğruladığı bir tarih yok.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?