Yavaşlayan iPhone Modellerinde Yeni Perde

0
53

Apple’ın pil performansının düşmesi nedeniyle işlemci hızını sınırlaması gibi bir uygulamayı yaptığını resmi olarak açıklaması, teknoloji dünyasında gündem olmuş ve markanın çok ciddi sorunlarla gündeme gelmesini sağlamıştı. Öyle ki eski iPhone modellerini tercih eden kullanıcılardan Apple’a davalar başlamıştı. Toplamda 1 milyar dolarlık bir dava ile karşı karşıya kalması gündemde olan Apple’ın, bu değerlerle beraber satışlarında da düşme beklenmeye başladı.

Konu hakkında Apple tarafından yapılan açıklamalarda ise genelde markanın kendisini savunduğunu gördük. Özellikle iPhone 7 öncesi modeller için açıklamalar yapan yetkililer, bu durumun tüm markalarda tarafından uygulanabilecek bir sistem olduğunu söylemesi üzerine akıllı telefon dünyasında yeni bir tartışma konusu ortaya çıkmış oldu. Bu konuda ise rakip markaların açıklamaları gecikmedi.

HTC ve Motorola Açıklama Yaptı

Apple’ın sisteminden sonra konu hakkında Apple’ın rakiplerinden cevaplar gelmeye başladı. İlk açıklamayı yapan ise HTC markası oldu. HTC tarafından yapılan açıklamalarda, hiçbir eski modellerinde bu şekilde sınırlamaya gidilmediği belirtildi. Böylelikle Apple’ın tezi de çürütülmüş oldu. Apple’ın akıllı telefonlarında yaşanan yavaşlamaya benzer bir sistemi kullanmadığını açıklayan HTC markasını ise Motorola izledi.

apple

Hemen sonrasında Motorola tarafından gelen açıklamada da aynı şekilde cihazların asla yavaşlatılmadığı belirtildi. Böyle bir uygulamaya imza atmadığını belirten markaların sayısının her geçen gün artması sonrasında, Apple’ın üzerindeki baskının artmaya başladığını söyleyebiliriz. Burada dikkat çeken bir noktaya da imza atalım.

HTC ve Motorola gibi markalar akıllı telefonları için çok sık güncelleme yayınlamıyor. Aynı durum iPhone için geçerli değil. Haliyle yavaşlatma için bu markaların ayrıca güncelleme yayınlamış olması gerekiyor. Onun dışında telefon zaten çıktığı işletim sistemi ile sabit kaldığı için her zaman aynı performans alınabiliyor.

İlginizi Çekebilir: Apple Watch İçin Beklenen Destek Yolda

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?