iPad

Apple’ın eski iPhone modellerini, sadece pilleri nedeniyle yavaşlatılma skandallarına konu oldu. Eski iPhone modelleri için yaşanan yavaşlatma skandalı, Apple’ın ağır faturalarla karşı karşıya kalmasına neden oldu. İlk olarak davalar başladı ve sonrasında soruşturmalara geldi. Tüm bu gelişmelerden sonra ise iPhone modelleri için pil değişim programı başlatılarak iPhone akıllı telefonlarında yaşanan yavaşlatma skandallarının önüne geçilmeye çalışıldı. iPhone modelleri için geçerli olan bu durum ise başka bir soru işaretini de beraberinde getirdi. Kullanıcıların sordukları soru şimdi iPad modellerinde de aynı sıkıntıların yaşanıp yaşanmayacağı.

iPad Yavaşlatılıyor Mu?

En çok merak edilen konulardan biri olan iPad yavaşlatma konusunda Apple tarafından bir açıklama yapılmış değil. Buna rağmen ihtimaller için hemen testlerde başlatılmış durumda. Geliştiriciler tarafından yapılan açıklamalar şu an için iPad modelinin benzeri bir durum ile karşı karşıya olmadığını gösteriyor.

iPad

Bunun nedeni iPad modelinde pil kapasitesinden herhangi bir sınırlama yapılmamış olması. Yani 7000-8000 mAh pil kapasitesinin olması iPad modelinin yavaşlatma konusu ile gündeme gelmesini engellemiş gibi gözüküyor.

Fakat bu durum ilerisi için iPad modellerinin de yavaşlatılabileceği ihtimallerini ortadan kaldırmıyor. Şimdi olmasa bile önümüzdeki günlerde iPad modellerinin de aynı gerekçe ile yavaşlatıldığını görebiliriz. Bir diğer yandan Apple’ın yeni bir skandala imza atmamak adına böyle bir yola başvurmayacağı da düşünülüyor. Yine zaman içerisinde gelişmeleri bekleyip Apple’ın adımlarını görmek gerekiyor. Bakalım Apple aynı gerekçelerle iPad modellerinde de benzeri bir uygulamaya gidecek mi?

İlginizi Çekebilir: 2018 MacBook Pro İçin Umutlar Tükeniyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?