Yahoo Satılıyor

Uzun bir süredir fazla kar etmeyen, çok zor günler geçiren ve zarar etmeye başlayan Yahoo şirketinin satılmasına karar verildi. Fazla zaman geçmeden talip bulan Yahoo’yu Bloomberg şirketinin yaptığı açıklamalara göre Amerika merkezli olarak kurulan Verizon almak istiyor. Bununla beraber Verizon’un Yahoo’yu almak için görüşmeler yaptığı söyleniyor. Yahoo’nun Verizon’a 5 milyar dolara satılacağı ve Verizon’un Yahoo’yu bünyesine katmak için girişimlerini hızlandırdığı ifade edildi. Ayrıca bu Yahoo’nun satılacağı fiyat olan 5 milyar doların içerisinde patent portföyünün de olmadığı açıklandı.

Bununla beraber gelen diğer açıklamalara baktığımızda Verizon’un sadece Yahoo şirketini almakla yetinmediğini ayrıca Yahoo şirketi üzerine olan tüm gayrimenkulleri da alacağı belirtiliyor. Verizon Yahoo’nun gayrimenkullerini de alırsa baya bir para ödeyecek. Eğer böyle bu durum gerçekleşirse Yahoo bu satıştan iyi bir para alacak.

Reklam konusunda istediği gibi para kazanamayan Yahoo, şirketinde CEO değiştirmişti ve Marissa Mayer’i göreve almıştı. Fakat yine de reklam konusunda rakipleri Facebook ve Google’ın çok gerisinde kalarak gelirini fazla arttıramamıştı.  Ayrıca geçtiğimiz aylarda paylaşılan açıklamalarda Yahoo şirketi CEO’su Marissa Mayer’in şirket satıldığı zaman işten kovulamayacağı söyleniliyordu. Eğer Marissa Mayer işinden alınırsa toplamda 37 milyon dolarlık tazminat alacak.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?