Xiaomi Mi 6 Sony IMX400 Sensörlerini Kullanabilir

0
43
Xiaomi Mi 6
Xiaomi Mi 6 Sony IMX400 sensörleri ile beraber gelecek

Akıllı telefonlarda kamera teknolojileri epey bir gelişim göstermeye başladı. Bu noktada kamera konusunda en gelişmiş telefonlardan biri olması beklenen serilerden biri olan Xiaomi Mi 6 akıllı telefonlarının kamera konusunda ne gibi sistemler kullanacağı da ortaya çıkmaya başladı. Gelen iddialara göre telefonda Sony IMX400 sensörleri kullanılacak.

MWC 2017 etkinliğinde tanıtılan yeni Sony Xperia akıllı telefonlarında kullanılan IMX400 kamera sensörleri Xperia serisine getirdiği özellikler ve sunduğu ayrıcalıklarla epey bir öne çıkmıştı. Sensörlerde üç katmanlı yeni teknoloji CMOS sistemleri kullanılmış ve 960 FPS hızında ağır çekim özellikleri gibi özellikler dikkat çekmişti.

Xiaomi Mi 6 Kameralarında Yenilenmiş Sensörler

Akıllı telefon kameralarında sensör konusunda oldukça başarılı olan Sony firmasının çok kısa bir süre önce duyurduğu yeni sensör teknolojisinin içerisinde yer alan teknolojilerde bununla sınırlı değil. Bunun dışında sensörlerin içerisinde yeni nesil birçok teknolojide bulunuyor. Tüm bu özellikleri ile beraber Sony tarafından üst segment akıllı telefonları için kullanılan kamera sensörlerinin Xiaomi Mi 6 akıllı telefonlarında da kullanılacağının iddia edilmesi ile beraber Xiaomi Mi 6 akıllı telefonlarının kamera teknolojilerinin de oldukça yüksek bir teknolojiye sahip olacağı belirtiliyor.

Xiaomi Mi 6 kamera
Xiaomi Mi 6 Sont IMX400 kamera mı kullanacak?

Xiaomi Mi 6 kamera teknolojisinde 960 FPS hızında ağır çekim özelliği ve geliştirilmiş CMOS özelliklerinin kullanılması durumunda telefonun fiyatının da artış gösterebileceği belirtiliyor. Tüm bunlarla beraber iddialara göre markanın bu sensörleri kullanmama gibi bir durumu da söz konusu olabilir. IMX400 sensörlerinin kullanılmasının önündeki tek engelin ise Sony’nin bir süre bu sensörleri kendisine saklamak istemesi gösteriliyor. Bu konuda henüz Sony tarafından da Xiaomi tarafından da henüz bir açıklama yapılmaması telefonun kamera sensörleri konusunda henüz belirsizliğin korunmasına neden oluyor.

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?