Xiaomi Bu Kez Apple’ı Geride Bırakmayı Başardı

0
77
Xiaomi

Çinli teknoloji devlerinden biri olarak karşımıza çıkan ve sürekli olarak genişlemeye devam eden ürün yelpazesiyle dikkat çeken Xiaomi, son olarak çerçevesiz akıllı telefon modelleriyle beraber kullanıcıların beğenisini toplamayı başarmış, aynı zamanda kendi kullanıcı kitlesini de oluşturmuştu. Tüm bunlarla beraber yeni seri akıllı telefonlarına eşlik eden aksesuar serilerinde de beğeni toplayan markanın, satış rakamlarının bir hayli yüksek seyrettiği biliniyor.

Akıllı telefon sınıfları bir kenara Xiaomi akıllı saat ve bilekliklerinin de uygun fiyat politikası sayesinde bir hayli ilgi toplamayı başarmıştı. Genel olarak uygun fiyatlarına karşın yüksek özellikler sunan Xiaomi akıllı saat ürünlerinin elde ettiği tüm bu başarıysa sonunda tescillendi. Son açıklanan raporlarla beraber markanın akıllı saat alanında zirveye oturduğu açıklandı.

Xiaomi, Apple’ı Geçti

Açıklanan son rakamlara göre Xiaomi, akıllı saat alanında Apple’ın liderliğini geride bıraktırmayı başardı. Markanın son verilere göre Apple Watch liderliğini geri plana attığı ve ilk sıraya yerleştiği görülüyor. Elde edilen bilgilere göre akıllı saatlerin %15 oranında artış gösterdiği belirtiliyor. Xiaomi bu artışla beraber %17.1 pazarın payına sahip olmuş ve ilk sıradaki yerini almayı başarmış. Bunun yanın sıra Apple’ın ikinci sıraya düşünüldüğü belirtilse de gerçek bundan da farklı. Öyle ki Apple’ın ikinci değil üçüncü sıraya kadar gerilediği açıklandı.

Xiaomi

Xiaomi’nin hemen arkasından gelen bir diğer markanın ise yine akıllı saat ürünleri içerisinde başarılı olan Fitbit markası. Bu markanın da genel olarak akıllı saat satışlarında %28’lik bir büyüme gösterdiği ve %15.7 rakamına ulaştığı da belirtiliyor. Apple ise bir hayli geride kalmış ve %13 rakamıyla üçüncü sırada yer almış gibi duruyor. Tüm bu rakamların Apple Watch 3 modeline kadar geçerli olacağını da belirtelim. Bu rakamların daha sonra değişiklik göstereceğine ve yeni seriler sonrasında Apple’ın liderliği yeniden eline alacağına neredeyse kesin gözüyle bakılıyor. Yine de Apple’ın yeni akıllı saatlerini beklemek gerekli. Ancak bu şekilde gelişmeleri ve satış tahminlerini öğrenebileceğiz.

İLGİLİ HABER:  Neden iPhone Gibisi Yok?

İlginizi Çekebilir: Günün ücretsiz App Store (iOS) uygulamaları 04/08/2017

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?