XBox Scorpio öncüsünden çok daha hızlı

Microsoft, Xbox Scorpio’nun öncülerinden 4.5 kat daha hızlı olacağını açıkladı. Bilindiği üzere Xbox üretimlerini Microsoft yapıyor. Microsoft’un yakın zamanda satışa sunacağı “Project Scorpio” isimli konsolu, öncüsü olan orijinal Xone’dan 4.5 kat daha hızlı olacak.

Microsoft’un üst düzey yöneticilerinden olan Phil Spencer, E3 isimli organizasyonun son dakikalarında yaptığı açıklamada Scorpio’nun öncüsünden 5 kat daha hızlı olduğunu söyledi. Bilmeyenler için teraflop, İngilizce’de “Floating-point Operations Per Second” kelimelerinin baş harflerini kapsayan bir kısaltma ve bizim dilimizde saniyede kayan nokta işlemi manasına geliyor. Zaten başka bir türlü belirlenen bu rakamlara ulaşmak olanak dışı.

Phil Spencer, şu an halihazırda kullanılan Xbox oyunlarının yeni konsolda çok daha verimli şekilde kullanılabileceğini söylüyor. Yeni konsoldan önce kullanılan oyunlar Scorpio’da sorunsuz şekilde kullanılırken Scorpio için üretilen oyunlar sadece sekizinci nesil konsol ile uyumlu olacak. Bu durum da Scorpio’yu oldukça özel kılıyor.

Xbox Scorpio’nun 2016 yılının son ayında Noel tatiline girerken satışa çıkarılması bekleniyor. Tüm bunlarla birlikte bir başka Microsoft konsolu olan One S’te ise farklı gelişmeler var. 4K HD Ultra oyun ve video desteğini kullanıcılarına sunan ayrıca bunun yanında 2 TB sabit disk imkanını sağlayan ve tüm bunlara rağmen One’dan yüzde 40 oranında daha hafif olan One S, Ağustos ayında piyasaya sürülecek. Fiyatlarda ise herhangi bir kesinlik yok.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?