Geçtiğimiz yıllarda Next Gen adlı oyun konsolları olan Playstation 4 ve Xbox One fazlasıyla ilgi gören konsollardı. Bu konsollar şimdiden neredeyse eskimeye başladı.

Üretici firma Xbox One S adı ile sunduğu ve diğerlerinden daha küçükve 4K video desteği gibi yenilikler olduğunu açıkladı. Bununla birlikte HDR desteği de bu yeni ürünle birlikte gelecek. Xbox One S, şimdilik sadece beyaz renk varyasyonuyla karşımıza çıkıyor. Xbox One S’in güç ünitesi de cihazın içinde geliyor. Fiyatları ise 1TB’lık hafızası 299 Dolar 2 TB’ı ise 399 Dolar  gibi bir  fiyat biçmişler ve fiyat uygunluğu ile göze çarpıyor. Üstelik bu cihaz Xbox One’den %40 oranında daha küçük olması avantaj sağlıyor. İçerisinde IR blaster olan bu konsol, yeni bir Xbox kablosuz oyun kumandasıyla ile karşımıza çıkıyor. Dokulu bir yapıya sahip ve elde daha kolay oturan bu kumanda, Bluetooth bağlantı özelliğine de sahip. 2 Ağustos tarihinden sonra bağımsız bir şekilde satışa koyulacak oyun kumandasının fiyatı ise 60 dolar olacak. 2 Ağustosun Microsoft şirketi için önemi Xbox One S’in çıkış günü olmasıyla bitmiyor. Microsot Windows 10 için de hazırlık yaptığı Yıldönümü Güncellemesini bu tarihten sonra Windows 10 ve Xbox One konsollara getirecek.

1 TB ve 500 GB depolama alanına sahip olarak karşımıza çıkacak versiyonlar ise daha ileriki bir tarihte satışa sunulacak. Microsoft veya diğer büyük perakende şirketleri üzerinden hemen ön sipariş verenler, 2 Ağustosta konsollara sahip olabilecek.

 

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?