Büyük gün kapıyı çaldı. iOS 14, watchOS 7, MacOS 16, tvOS 14 işletim sistemlerinin duyurulacağı WWDC 2020 etkinliği akşam saatlerinde düzenlenecek. Bu sene her seneden farklı olarak özel etkinlik yerine çevrimiçi etkinlik düzenlenecek.

Koronavirüsün oluşturduğu salgın ortamı nedeniyle çevrimiçi olarak yapılacak etkinlik, bu sefer herkes tarafından takip edilebilecek. Geliştiriciler için sınırlı bir etkinlik olmayacak. Üstelik etkinlik sadece Apple cihazları üzerinden izlenmeyecek. Herkes etkinliği canlı takip edebilir.

Bakın: WWDC 2020’de Neler Tanıtılacak? Tüm Yenilikler

WWDC 2020 Nereden ve Nasıl İzlenir?

Birkaç farklı platformdan yayınlanacak olan etkinlik en genel değerlendirmede 3 farklı platform üzerinden takip edilebilecek. Bu platformlar;

  • Tarayıcınızdan Apple sitesine girerek canlı yayını izleyebileceksiniz. Bağlantı burada.
  • Apple sitesi dışında yine Apple’ın resmi YouTube hesabından yayını takip edebileceksiniz. Resmi YouTube sayfasının bağlantısı burada.
  • Geliştiricilere özel olan yine Apple’ın geliştirici sayfasından da canlı yayını takip edebilirsiniz. Geliştirici hesabı olan kullanıcılar buradan canlı yayını izleyebilir.

WWDC 2020

Bu platformlar üzerinden siz de WWDC 2020 yeniliklerini doğrudan izleyebilirsiniz. Canlı yayınları yakından takip edeceğimizi ve tüm yeni yazılımları yakından takip ederek paylaşacağımızı da dip not vereyim.

Yenilikler için hem bizi hem de Apple’ın sayfalarını takipte kalmayı unutmayın. Belki Apple kullanıcılarını sevindirecek yeni donanımlar, yeni ürünler de sunar. Bunu 20:00 itibariyle yayına açılacak etkinlik özetleyecek.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?