WWDC 2018 Sürprizi iPhone SE 2 Olabilir

0
75

Yüksek fiyatlarıyla eleştirilen iPhone X modeli tanıtıldığı andan bu yana, uygun fiyatları yeni bir iPhone modelinin tanıtılacağını konuşuyoruz. Bunun için iddialarda 6.1 inçlik bir iPhone modeli göze çarpıyor. Sürekli olarak KGI analisti Kuo tarafından paylaşılan ve LCD ekranlı iPhone X modeli olarak değerlendirilen yeni akıllı telefonların, bu yılın uygun fiyatlı serisi olması bekleniyor. Fakat burada bir model daha karşımıza çıkıyor. iPhone SE 2 adı ile uzun süredir konuştuğumuz yeni modelin, gerçek anlamda uygun fiyatlı bir iPhone modeli olması beklentisi var. Her geçen gün biraz daha detaylandırılan telefonlar için son iddia ise tanıtım tarihine ilişkin.

iPhone SE 2 WWDC Etkinliğinde Görücüye Çıkabilir

Çinli ve Apple’ın tedarikçi zincirinin bir halkası olduğu belirtilen kaynaklardan gelen bilgilere göre 5-6 aydır konuştuğumuz yeni model bu yaz geliyor. Daha çok yeni yazılımlar üzerine odaklanan b ir etkinlik olan WWDC etkinliğinde bu senenin sürprizi olarak tanıtılacağı iddia edilen telefonların,  teknik özellikleri konusunda da paylaşımlar yapılmış durumda. Buna göre yeni serinin beklendiği gibi 4.7 inç ekranlara değil, 4.2 inç ekranlara sahip olacağı söyleniyor.

iPhone SE 2

Açıkçası 4.2 inç ekran boyutu pek mantıklı gözükmüyor. iPhone SE serileri küçük ekran seriler olsa da en az 4.7 inç ekran boyutunun altına inmek pek mantıklı olmayacaktır. Bunun yanı sıra işlemci kısmında A10 Fusion işlemcilerinin kullanılacağı ve 2 GB RAM bellek miktarına yer verileceği iddiası var. Depolama biriminde 32 GB ile 128 GB arasında depolama seçeneklerinin olacağı iddia edildi.

Parmak İzi Sensörlerine Devam Edilebilir?

Paylaşılan bu bilgilerin içerisinde en ilginç olanı ise parmak izi kararı konusunda verilen bilgi. Aynı kaynaklara göre beklenenin aksine iPhone X akıllı telefonlarında olduğu gibi yüz tanıma sistemi sunulmayacak. Bunun yerine geleneksel iPhone parmak izi sensörlerine devam edilecek. Fakat yerleşim farklı olabilir.

İLGİLİ HABER:  iPhone SE 2 Hazırlıkları Başladı

Parmak izi sensörlerinin arkaya taşındığını görebiliriz. Şu an sadece iddialar olarak değerlendirebileceğimiz bu gelişmelerin, WWDC 2018 etkinliğiyle beraber kesinlik kazanmasını bekliyoruz. Etkinliğin 4-8 Haziran tarihlerinde yapılmasının beklendiğini de ekleyelim.

Özet Özellikler

  • 4.2 inç ekran
  • 2 GB RAM bellek
  • A10 Fusion işlemciler
  • 32-128 GB Depolama alanı
  • Parmak izi sensörleri

Önceki Haber: iOS 11.3 beta 3 Güncellemesi Kullanıma Sunuldu! Tüm Değişiklikler

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?