WWDC 2018

Apple’ın her sene düzenlemiş olduğu bazı etkinlikler var. Markanın yeni ürünlerini, yeni teknolojilerini tanıttığı bu etkinlikler, teknoloji dünyası tarafından da bir hayli ilgiyle takip ediliyor. Yeni iPhone modellerinin tanıtıldığı özel etkinlikler bir yana, Apple’ın yıl içerisinde en çok konuşulan etkinliklerinden birisi de WWDC.

Markanın yeni yazılım sürümlerini tanıttığı etkinlik bir hayli dikkat çekiyor ve özellikle iPhone sahipleri bu etkinliği yakından takip ediyor. Her sene olduğu gibi bu sene de WWDC 2018 adıyla düzenlenecek olan etkinlik konusunda en çok merak edilen ise kullanıcıların etkinliği nasıl izleyebileceği. Öyle ki WWDC 2018 etkinliğini takip etmek ve yeni teknolojileri canlı canlı görmek isteyen birçok kullanıcı var. WWDC 2018 etkinliğini takip etmek istiyorsanız yapmanız gerekenlere geçelim.

WWDC 2018 Etkinliğini İzleme

4 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan etkinliğin izlenmesi için Apple özel bir sayfa oluşturduğunu duyurdu. Bu sayfa üzerinden kolayca WWDC 2018 canlı yayınını takip etmek mümkün olacak. Sayfanın bağlantısına buradan ulaşabilirsiniz. Tabii ki her zaman olduğu gibi bazı şartlar olduğunu da ekleyelim. Bu şartlar için Apple tarafından yapılan resmi açıklama ise şöyle;

“Bu yayını en iyi şekilde iOS 10 ve daha üzeri bir sürümdeki iPhone, iPad ya da iPod touch kullanarak Safari’den, macOS Sierra 10.12 ve daha üzeri bir sürümdeki Mac cihazınızdaki Safari’den, Windows 10 işletim sistemini kullanan bir bilgisayardaki Microsoft Edge tarayıcısı üzerinden takip edebilirsiniz. Yayını AirPlay üzerinden Apple TV’den takip etmek için en güncel Apple TV ve tvOS yazılımının yüklü olduğu 2. nesil ve üzeri bir Apple TV’ye ihtiyaç duyulmaktadır. Ayrıca diğer platformlar Chrome ya da Firefox kullanarak da canlı yayına erişebilirler. (MSE, H.264 ve AAC gereklidir.)’’

WWDC 2018

Bu açıklamalara bakacak olursak, Windows 10 üzerinden de etkinliği kolayca takip etmek mümkün. Sayfanın bağlantısına da yukarıdan verdiğimiz link üzerinden ulaşabilirsiniz. Linkte verilen sayfada yayın Salı günü saatinde aktif olacak.

İlginizi Çekebilir: CarPlay Desteklenen Model Sayısı Rekora Gidiyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?