Haziran ayına girmemizle beraber teknoloji dünyasında gözler Apple’a çevrildi. Öyle ki marka en önemli etkinliklerinden biri olan WWDC 2018 etkinliğini kısa süre içerisinde düzenlemeye hazırlanıyor. Yeni etkinlikle beraber Apple’ın merak edilen birçok yeni teknolojisi de ortaya çıkacak. WWDC 2018 etkinliğinde özellikle markanın yazılım özelliklerinin öne çıktığını göreceğiz. Yazılımların başrol oyuncusu olacağı etkinlik için nelerin tanıtılacağı konusunda ortaya çıkan detaylar ise farklı sürprizlerin yapılacağından söz ediliyor. Son gelen detaylara göre etkinlikte tanıtılması beklenen yeni ürünlerden söz edelim.

WWDC 2018 Neler Sunacak?

Kesin olarak bilgilerden başlayarak gidelim. Buna göre WWDC 2018 etkinliğinde kesin olarak iOS 12 yazılımını göreceğiz. Yeni mobil işletim sistemini sunacak olan markanın, sadece iPhone cihazları için değil bunun yanında Apple Watch ve Mac cihazları içinde yeni yazılımlarını tanıtmasını bekliyoruz. Bunlar kesin olan gelişmeler. Yazılım konusunda bu detayları göreceğimiz neredeyse kesin ancak asıl sürprizler çok daha farklı olacak.

Buna göre yeni yazılımlarla beraber sunulacak olan ilk sürpriz ARKit 2.0 sistemi olacak. Artırılmış gerçeklik konusunda çok daha iyi çözümler sunması ve akıllı telefonların çok daha etkin kullanılmasını sağlayacak olan ARKit 2 için detayların neler olacağını merakla bekliyoruz. Belki bu alanda ilk kez donanım ürünü görebilme ihtimalimizin olduğunu da ekleyelim. Bunun için Apple’ın daha önce birçok kez iddialarla gündeme geldiğini biliyoruz.

WWDC 2018

Bunun dışında diğer bir sürprizin ise Apple Watch 4 akıllı saat modelinin olması bekleniyor. Yeni akıllı saat modelinde sunulacak olan sistemlerde de yine ayrıcalıklı yenilikler olması bekleniyor. Mesela çok daha iyi sağlık takip sistemlerinin kullanılacağı gibi iddialarda gündemde. Bunlara ek olarak dijital sağlık sisteminin sunulacağı konusunda da bilgiler verildi.

Yani sağlık sistemi artık farklı bir yönden ele alınacak. Sistemin donanımla mı yoksa sadece yazılımla mı işleyeceği bilinmiyor ancak kullanıcıların Apple ürünlerinde ne kadar zaman geçirdiğini görmek üzere kurulmuş bir sistemin sunulacağından söz ediliyor.

Bir başka sürprizimiz ise yeni Mac modelleri olacak. İddialara göre MacBook Pro 2018 modelinin tanıtımını göreceğiz ve bu modelde daha önce paylaştığımız patent görsellerinde yer alan yeni klavye sistemi kullanılacak. Şimdilik WWDC 2018 sürprizleri konusunda ortaya çıkan bilgiler bu şekilde. Önümüzdeki hafta başından itibaren tüm bu ürünlerin ne kadarının tanıtılıp tanıtılmayacağını göreceğiz.

İlginizi Çekebilir: iOS 11.4.1 beta Sürümü Yayınlandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?