Apple’ın WWDC 2017 etkinliği bugün akşam saatlerinde düzenlenecek olan konferansla beraber başlayacak. Apple’ın yeni etkinliğinin bugün itibariyle başlamasının yanı sıra markanın etkinliği tam 4 gün boyunca da devam edecek. 9 Haziran tarihine kadar sürekli olarak yeni haberlerle devam edecek olan etkinlikte uzun süredir nelerin tanıtılacağı konusunda haberler yapılmakta.

WWDC 2017 etkinliğinde tanıtılacak olan donanımsal ürünler konusunda sürekli yeni detaylar paylaşılmıştı. İlk olarak Siri hoparlör ardından yeni MacBook bunun dışında değiştirilmiş iMac ve son olarak iPad tabletler derken birçok donanımsal ürün tanıtılması beklenirken bunun dışında yazılım kısmında da birçok yenilik dikkat çekiyor.

Yazılım konusunda Nasıl Değişimler Göreceğiz?

Donanım kısmında yapılacak olan değişiklikler ve yeni ürünler bir yana dursun markanın yazılım kısmında da devrim sayılacak yenilikler yapması bekleniyor. İlk olarak iOS 11 işletim sistemi yazılım kısmında öne çıkacak. Mobil işletim sistemi kısmında iOS 11 işletim sistemi ilk dikkat çekecek olan nokta olacak.

WWDC 2017

Bunun dışında Apple’ın bir diğer teknolojisi ise iOS 11 kadar konuşulmayacak olsa da büyük yenilikler sunacak olan tvOS 11 olacak. Apple TV serisinin 4K desteği, çift ekran gibi desteklerinin sunulacağı tvOS 11 işletim sisteminin de epey bir beğeni toplaması bekleniyor. Tabi ki daha ne gibi yenilikler sunulacağını WWDC 2017 etkinliğinde görmek mümkün olacak. Bunun dışında yeni seri işletim sisteminin detayları çok net değil.

Tanıtımlarda Yazılımlar Öne Çıkacak

Bunun dışında tanıtılacak olan bir diğer yazılımın ise macOS olması bekleniyor. Apple’ın Mac serisi için sunacağı yeni işletim sistemi olacak olan macOS 10.13 içerisinde yer alan sistemlerin bir devrim niteliğinde olacağı da yine konuşulan detaylar arasında.

Tabi ki şu an bu konuda da net bilgimiz bulunmamakta. Tüm bunların dışında son olarak ise Apple Watch akıllı saatleri için watchOS 4 işletim sisteminin sunulması gündemde. Yeni işletim sisteminin ise akıllı saatleri baştan aşağı değiştireceği gündemde. Bunun için de WWDC 2017 etkinliğindeki tanıtımları beklemek gerekecek.

İLGİLİ HABER:  iOS 11’den iOS 10’a Dönme Rehberi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?