Apple’ın her yıl Haziran ayında düzenlediği WWDC adını verdiği etkinlik bu yılda 13 ile 17 Haziran tarihleri arasında San Francisco‘da düzenlenecek. WWDC ( Worldwide Developer Conference ) yani Apple’ın geliştiricileri için düzenlediği geliştirici konferansı. Bu etkinliğe katılabilmek için öncelikle Apple Developer Center’ın üyesi olmanız gerekiyor. Daha sonra ise etkinliğe katılabilmek için Apple’a talepte bulunmanız gerekiyor. Apple, bu etkinliğe katılmak isteyenler arasından çekiliş yapacak ve çekiliş ile etkinliğe katılma hakkı kazanan kişiler 1.599 Dolar karşılığında biletlerini satın alabilecekler.

WWDC 2016 Etkinliğine katılmak isterseniz bu linke tıklayarak ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

Etkinlik, Moscone West Kongre Merkezi’nde düzenlenecek. WWDC 2016 Etkinliğinde iOS 10, MacOS, watchOS ve tvOS işletim sistemlerinin yeni versiyonları tanıtılacak ve etkinlik sonrasında bu işletim sistemlerinin beta sürümleri kullanılabilir olacak.

WWDC 2016

Ayrıca, etkinlikte Apple haricinde bazı üçüncü parti uygulama geliştiricilerinin de sunum yapmaları bekleniyor. Genel olarak geliştiricilere yönelik olarak yapılan WWDC 2016 etkinliğinde Apple, normalde bir ürün tanıtmayı tercih etmiyor.

Bugüne kadar iddialar göre Apple, WWDC 2016 etkinliğine yeni MacBook’ları tanıtacaktı ancak bugün itibariyle Apple Online Store mağazalarında 12 inç MacBook’ları yeniledi ve satışlarına başladı bile. Geriye bir ihtimal daha kalıyor, Apple WWDC 2016 etkinliğinde Apple Watch 2‘yi de tanıtabilir ancak tabi ki bu konuya dair hiç bir kesinlik bulunmuyor.

3 YORUMLAR

  1. Merhaba amerıkadan aldığım 6s telefonumda sorunlar çıktı camera çalışmıyor kendı kendıne kapanıyor ses gıtmıyor vs hıcbır sekılde apple randevu alamıyorum günlerdır ve Telefonumun garantısi bıtmek üzere bu konuda lütfen yardımcı olabılırmısınız.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?