Apple’ın The Worldwide Developers Conference (WWDC) ismini verdiği geliştiriciler konferansı bu yıl 13 ile 17 Haziran arasında yapılacak. Bugüne kadar bu konuda hiç bir bilgi vermeyen Siri, bugün yapılan bir güncelleme ile “When is WWDC” sorusuna cevap vermeye başladı. Siri, bu soruya cevap olarak 13 ile 17 Haziran arasında San Francisco’da yapılacağını söylüyor.

Apple’ın bu konuda büyük bir hata yaptığını düşünebilirsiniz. Siri’nin WWDC 2016 tarihini ve yerini söylemesi bazıları tarafından Apple’ın bir hatası olarak anlaşılabilir ancak durum öyle değil. Apple, WWDC 2016 konferansını Siri üzerinden bu şekilde duyurmaya çalışıyor. Ancak daha sonra Apple’ın resmi internet sitesi üzerinden bu etkinlik için biletler satılacaktır.

WWDC 2016’da Neler Tanıtılacak ?

Bu etkinlikte en önemli olarak gördüğüm gelişmelerden birisi iOS 10 Beta sürümünün tanıtılması olacak. iOS 10 haricinde ise MacBook’ların işletim sistemi için yeni bir güncelleme gelecek ve büyük ihtimalle MacOS olarak adlandırılacak.

Ayrıca bu etkinlikte Apple’ın yeni MacBook‘ları tanıtması da bekleniyor. Kasa konusunda dünyanın en incesi olarak lanse edilmesi beklenilen MacBook’lar hakkında yeni gelen sızıntılar için “Yeni MacBookların Tasarım Detayları Sızdırılıyor” başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?