Woodsaka ahşap iPhone kılıfları incelemesi

0
138

Her yeni günle birlikte, yapaylık hayatımızın etki etmedik bir bölümünü bırakmıyor. Plastik yapay bir kimyasal madde ve hayatımızın her alanında var. Tüm dünyada doğaya ve doğallığa duyulan özlem, ilginç ürünlerin ortaya çıkmasına neden olabiliyor. Bu ürünlerden birisi de ahşap telefon kılıfları.  Ahşabın kullanıldığı yerlere verdiği doğallık ve sadelik hissi, telefon kılıflarına da çok iyi yakışıyor doğrusu.

Bu tür ürünlerin ülkemizde de bir temsilcisi var.  Konya merkezli çalışan Woodsaka özellikle ahşap iPhone kılıfları konusunda uzmanlaşmış bir firma. Firma yetkilisi Faruk Bey, geçenlerde bir örnek gönderdi ve Woodsaka ahşap iPhone kılıflarını inceleme şansımız doğdu. İncelediğim model; Woodsaka iPhone 6s Ceviz ağacı modeli.

Woodsaka-Blog2

 

Öncelikle Woodsaka iPhone kılıflarının çeşit sayısı bizi şaşırttı. Aile mesleği mobilyacılık olunca, ağaç çeşitleri konusunda insan daha hassas oluyor. Woodsaka telefon kılıflarının çeşitlerine Woodsaka.com üzerinden kolayca göz atabilirsiniz.

  • Firmanın gönderi hızı çok iyi. Ürün 2 gün içinde elimize ulaştı.
  • Paketleme ve kargolama kalitesi çok iyi. Ürün özel kutusunda geliyor.

IMG_0064

  • Ürünün yanında kullanımını gösteren bir kullanım kılavuzu gönderiliyor.
  • Ürünün ahşap olduğunu her haliyle hissediyorsunuz. Ağacın damarlarını çok iyi bir şekilde korumuşlar.
  • Ürünün nasıl üretildiğini gösteren videoya bakarsanız, CNC ile ahşabın işlenmesi sonucu üretildiği ve üzerinde herhangi bir kaplama yapılmadığını görebilirsiniz.
  • Telefonunuzu çok iyi kavrıyor.  İçinde bulunan malzeme, telefonunuzun kavranmasına yardımcı olduğu gibi, galiba çizilmelere karşı da önlem olarak konulmuş. Açıkçası ben biraz gevşek olması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü kılıfı telefona takarken veya çıkarırken zorlanıyorsunuz. (En azından benim denediğim bu şekildeydi)

IMG_0066

  • Ürün çok sağlam. Kırılması, çatlaması gibi arızaların olması pek mümkün değil.
  • Ben belli bir yaşın üstündeki telefon kullanıcılarına daha çok hitap ettiğini düşünüyorum. Ama farklılık arayanlar için ve el yapımı kılıf kullanmak isteyenler için Woodsaka kılıfları çok iyi bir seçenek.
  • Ahşap olmasının getirdiği sınırlamalardan birisi de kalınlık. Ürün sağlam olmasını temin etme amacıyla olsa gerek, biraz kalın geldi bana. Özellikle ince telefonlardan hoşlananlardansanız, kalınlığı sizi biraz rahatsız edebilir. Benim ölçümlerime göre 12mm kalınlığı var.
İLGİLİ HABER:  iPhone Otomos Kılıf Özellikleri ve Kılıfın Satış Fiyatı

Genel olarak üründen çok memnun kaldım. Doğal olması ve farklı olması almak için olumlu bir etken. Ürünün yerli olması da benim gözümde olumlu bir etken.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?