Bir zamanlar insanlar Windows’u verimli olmak için kullanmak zorunda kaldıklarını düşünüyorlardı. Ancak Apple, iPad’in, üzerinde bulunduğu iOS ve geliştirici ekosistemi ile yeterince güçlü olmasını sağlamak için çok çaba gösterdi. Microsoft ise, iOS ve iPad için Word, Excel, PowerPoint ve daha pek çok sürümünü optimize etmek için harekete geçti.

Dropbox veya OneDrive

Birçok Windows kullanıcısı, yerel dosyaları birden fazla cihazla senkronize etmenize izin veren Dropbox veya OneDrive‘a sahiptir. Fotoğraf ve dosyalar için, bu programlardan herhangi birinin Windows PC’ye ve bir iPad’e kurulması, en önemli belgelerinizin kolayca aktarılmasına izin verir. Ve iOS Extensions sayesinde, Dropbox veya OneDrive’da saklanan dosyalar diğer iPad uygulamalarında açılabilir.

dropbox-uzerinden-upload

⇒ iOS için Dropbox’u İndirin

onedrive-uzerinden-upload

⇒ iOS için OneDrive’ı İndirin

E-postalar, kişiler ve takvimler

E-postalarınızı, kişilerinizi ve takvim randevularınızı iPad’e aktarmak kolaydır. Varsayılan olarak, e-postanıza erişmek için iOS’un yerel Mail, Kişiler ve Takvim senkronizasyonunu kullanabilirsiniz; Bu, Outlook hesaplarınızın yanı sıra Google da dahil olmak üzere diğer programlarınıza kopyalanacaktır.

iOS’ta e-posta, kişiler ve takvimler nasıl kurulur?

Not: Outlook hesabınızla iki faktörlü kimlik doğrulama kullanıyorsanız, doğrudan iPad’de oturum açarken bir kerelik şifre oluşturmanız gerekebilir.

Ayrıca, Outlook e-postalarınızı ve takvimlerinizi yönetmek için iPad’inizde Microsoft Outlook uygulamasını kullanma seçeneğine sahipsiniz.

outlook-mail-app-windows

⇒ iOS için Outlook’u indirin

 

Eski yol: iTunes

itunes-kullanimi

 

iCloud senkronizasyonu size zor geldiyse, iPad’inizi iTunes aracılığıyla toparlayabilirsiniz. iTunes, PC’nizdeki depolanan fotoğrafları, kişileri ve takvimleri senkronize edebiliyor.

Not: Eğer iCloud fotoğraf kütüphanesini kullanıyorsanız, yerel fotoğraf senkronizasyonu mümkün değildir.

⇒ Windows için iTunes’i indirin

 

Windows’dan tüm bilginizi aktarmayı bitirdikten sonra, iPad’inizi beğeninize göre daha da özelleştirebilirsiniz.

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?