Windows Mağaza için iTunes Beklentileri Suya Düşebilir

0
63
Windows Mağaza için iTunes

Geçtiğimiz aylarda, daha doğrusu yılın ilk çeyreğinde düzenlenen Microsoft konferanslarında, marka tarafından önemli açıklamalar yapılmıştı. Yeni ürünlerin tanıtımları, yeni yazılımlar ve daha birçok ekstra haber bir yana Microsoft, bilgisayar alanında en büyük rakiplerinden biri olan Apple ile yeni bir ortaklığa gideceklerini açıklamıştı. Yazılım devi tarafından yapılan ilk açıklamada, bu çalışmanın ilk olarak iTunes platformu için yapılacağının haberleri verilmişti.

iTunes için verilen haberlerde Microsoft’un uygulamayı kendi mağazası üzerinden yayınlayacağının haberi verilmişti. Windows Mağaza için iTunes uygulamasının ne zaman yayınlanacağı konusunda da iddiaları açıklamaların yapıldığını gördük. Microsoft yetkilileri tarafından yapılan açıklamalarda bu yıl sonunda Windows Mağaza için iTunes yayınının yapılacağı belirtilmişti. Fakat son gelişmelere bakacak olursak, beklentiler pek karşılanamayacak gibi duruyor.

Windows Mağaza için iTunes Yıl Sonu Gelmeyebilir

Bu noktada ilk açıklamalar Apple sözcüsünden geldi. Bir röportajında açıklamalar yapan Apple sözcüsü tarafından sistem üzerinden çalışmaların devam ettiğini belirten açıklamalar yapıldı. Tıpkı Microsoft tarafından yapılan açıklamalarda olduğu gibi bunun için ortak bir çalışma yaptıklarını belirten Apple sözcüsü, sistemin ne zaman kullanıma gireceği konusunda da ilginç bazı açıklamalarda bulundu.

Windows Mağaza için iTunes

Buna göre Microsoft’un söylemlerinde olduğu gibi erken bir yayın tarihi söz konusu olmayacak. Hatta yapılan açıklamalara bakacak olursak, beklendiği gibi yıl sonuna yetişecek bir sistem hayal gibi duruyor. Apple şu an için Microsoft ile çalışmalarının devam ettiklerini belirtiyor ancak bunun için biraz daha süreye ihtiyaçlarının olduğu belirtiliyor.

Bu sürenin ne kadar olduğu konusunda ise bir açıklama yapılmış değil. Fakat gelen bilgileri değerlendirdiğimiz zaman kısa vadede beklendiği gibi bir ortaklığın söz konusu olmayacağı görülüyor. En erken 2018 yılının ilk çeyrek sonlarına doğru Windows Mağaza için iTunes uygulamasının yayınlanacağı görüşü var. Bunun için resmi kanallardan bir süre doğrulaması ise gelmiş değil. Microsoft yapılan son açıklamalar sonrasında da sessizliğini korumuş oldu.

İLGİLİ HABER:  Bu Kez iPhone XI Fiyatları Sızdırıldı

İlginizi Çekebilir: Apple Haritalar İçin Önemli Güncelleme

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?