Windows 10’da Web Sitelerini Başlat Menüsüne Nasıl Eklersiniz?

 

Windows işletim sistemi, bilgisayar teknolojilerinin ilk hayatımıza girdiği anlardan itibaren günlük yaşantımızın bir parçası olmuştur. Bilgisayar teknolojilerinin gelişimlerine paralel olarak kendini yenileyen ve sürekli olarak güncelle içerisinde olan Windows işletim sistemleri, günlük hayatımızda yer aldığı zamanları daha verimli kullanmamızı amaçlamaktadır. Bu sayede kullanmış olduğumuz bilgisayarları, kedi istek ve kullanım ihtiyaçlarımız doğrultusunda kişiselleştirebilmek mümkün olabilmektedir. Sürekli kendini güncelleyip yenilikleri de yanında getiren Windows işletim sisteminin son sürümü Windows 10 kısa zaman önce kullanıcıların beğenisine sunuldu. Önceki Windows işletim sistemlerine oranla daha hızlı ve daha kullanışlı olmayı amaçlayan bu işletim sistemi ile kullanıcılar yeni bir program arayüzüne ve kullanım tarzlarının daha verimli olduğu bir sisteme geçiş yapmış oldular. Daha hızlı daha opsiyonel ve daha açıklayıcı içerikler ile desteklenen bu sistemde, sıkı internet kullanıcıları da düşünülmüş. Bilgisayarlarımızın en opsiyonel kullanım alanlarından olan başlangıç menüsüne, internet sağlayıcılarının entegrasyonu sağlanmış. Bu sayede kullanıcılar başlat menüsüne ekledikleri internet sağlayıcılarından internete bağlanabilmekte ve masaüstü ikonlarının kalabalığını bu şekilde azaltmaktadırlar.

 

Farklı internet sağlayıcılarının farklı ayarlar ile başlat menüsüne entegre edilmesi mümkündür. İnternet sağlayıcılarının (örneğin. Google Chrome, Mozilla, internet Explorer) ayarlar menülerinde bulunan parametreleri yerine getirdiğimizde web sitelerimizi başlat menüsüne ekleyebilme ve buradan kullanabilme imkanına kavuşuyoruz. Eklemek istediğimiz web sitesini kullandığımız internet sağlayıcısı ile açtıktan sonra, internet sağlayıcımızın genellikle üst sağ kısmında bulunan menü pencerelerinden ayarlar sekmesini açıyoruz, sonrasında ise bu sayfayı başlangıç ekranına sabitleme bölümünü seçiyoruz.

 

Bu bölümü seçtikten sonra bize gelen bu sayfayı başlangıç ekranına eklemek ister misin? kısmını da onayladıktan sonra, eklemek istediğimiz web sitesini başlangıç ekranında kullanabilmemiz mümkündür.

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?