Whatsapp’a şifre koymak (jailbreak gerektirmez)

0
1434

WhatsApp birçok kullanıcı için en iyi anlık mesajlaşma uygulaması olarak öne çıkıyor. Anlık mesajlaşmalarda güvenlik faktörü bir çok kişi için vazgeçilemez. iPhone sahipleri, sohbet geçmişlerini korumak için passcode (parola) veya TouchID kullanmak isteyebilirler. Bu işlem Android kullanıcıları için çok basit. Onlar kurdukları 3. parti bir uygulama ile bu sorunları çözebiliyorlar. Apple kullanıcılarının Whatsapp’a nasıl şifre koyabileceklerini bu yazımızda anlatacağız.

(Öncelikle ifade edelim ki, yıllık 9.99$’a üyelik gerektiren bir yöntem anlatacağız.)

whatsappkurulumu

WhatsApp’ın neden kilit mekanizmasını uygulamasına şimdiye kadar eklemediğini merak ediyor olabilirsiniz. Bunun sebebi, her akıllı telefonda parmak izi okuma özelliğinin olmaması ve uygulamayı her çalıştırdığınızda parola istenmesinin kullanıcıyı bıktıracağını düşünmesi olabilir. WhatsApp’ın tweaklenmiş versiyonunda böyle bir özellik mevcut. Tabi bu versiyon App Store’da bulunmuyor. Peki bu uygulamayı yüklemek için jailbreak yapmanız gerekecek mi? Konu başlığında da belirttiğim gibi Hayır..

iOS 10 ile birlikte birçok kullanıcı bu versiyona geçti ve iOS 9.3.3 jailbreak artık bu kişler için mümkün değil. Yine de WhatsApp ++ ‘ı iOS 10.x.x ‘li cihazlarınıza yükleyebilirsiniz.

WhatsApp++ ile neler yapabilirsiniz?

WhatsApp++ tweaklenmiş (modifiyeli) bir uygulamadır. Bu yüzden normal uygulamaya göre ekstra özelliği de yanında barındırıyor.

Okundu bildirimini kapatma: “Disable Read Receipts” özelliğini aktif ederseniz, mesajı gönderen “Okundu” işaretini göremiyor.

Özel tema: WhatsApp temasını değiştirebilirsiniz. Görünümü değiştirmek için harika ..

Özel metin rengi : Yazılarınızın rengini değiştirebiliyorsunuz.

Limitsiz medya gönderimi: 10 medya dosyasından fazlasını tek tıkla gönderebiliyorsunuz.(Resim, video, vb.)

Müzik Paylaşımı: WhatsApp++ iPhone Music uygulamasından istediğiniz müzik parçasını arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz.

Ses kaydı: Kayıt butonuna basarak ses kaydı yapabilirsiniz.

Parola/TouchID: Whatsapp uygulamasını bunlardan ikisi ile de kilitleyebilirsiniz. WhatsApp ++’yı iPhone’unuza kurduktan sonra,

Settings tab >> WhatsApp+ Settings >> Set Passcode

İLGİLİ HABER:  Zoom, Apple M1 İşlemci için Güncelleme Aldı

kısmından ayarlayabilirsiniz.

Not: WhatsApp++ arkaplanda çalışırken, gelen mesajları da bildirim olarak WhatsApp++ uygulamasından alacaksınız. Bildirim aldığınızda, buna tıklayınca sizden şifre vs. istenmeyecek. Bu durum artık hatadan mı kaynaklanıyor yoksa özellik olarak mı eklenmiş, bilemiyorum. Ama daha kolay sohbet yapabilmenize yardımcı oluyor. Yine de sohbetlerinizi kimsenin görmesini istemiyorsanız, App Switcher üzerinden uygulamayı silerek, uygulamayı kapatabilirsiniz. O zaman uygulama size bildirim göndermeyecek ve uygulamayı çalıştırmak için sizden şifre istenecektir.

iPhone’a WhatsApp++ jailbreak olmadan nasıl kurulur?

WhatsApp++’ı iPhone’unuza kurmak için aşağıdaki adımları takip ediniz:

  1. Eski WhatsApp uygulaması cihazınızda varsa, kaldırın.
  2. BuildStore hesabı oluşturun ve iOS cihazınızla kayıt olun. (BuildStore hesabı yıllı 9.99 $’a alınabiliyor. Buna IPA dosyasını imzalamak için ihtiyaç var. Eğer Apple Developer hesabınız varsa buna gerek kalmayabilir.)
  3. WhatsApp++ linkine tıklayarak uygulamayı Safari tarayıcısında açın.
  4. INSTALL butonuna basarak uygulamayı kurun.

WhatsApp++ kurmak güvenli mi?

Bu uygulamanın nereden indirildiğine bağlı. Güvenli olmayan yerlerden yapılan indirmeler cihazınıza malware bulaşmasına neden olabilir. Build Store piyasada güvenilir olarak bilinen yerlerden biridir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?